Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Porażka i wygrana polskich par w turnieju żeńskim

ME U-22: Porażka i wygrana polskich par w turnieju żeńskim

W tureckiej Antalyi rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 22 w siatkówce plażowej. W turnieju żeńskim Polskę reprezentują w nich dwie pary. Aleksandra Stadnik i Patrycja Jundziłł przegrały swój pierwszy mecz w grupie z faworyzowanymi Rosjankami. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa odniosły zwycięstwo, pokonując rywalki z Anglii, ale dopiero po tie-breaku.

Dwie żeńskie polskie pary rozpoczęły w czwartek rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 22 w tureckiej Antalyi. Do grupy B trafiły Aleksandra Stadnik i Patrycja Jundziłł. W swoim pierwszym meczu zmierzyły się z rozstawionymi z numerem 3 w turnieju Rosjankami Mariją Boczarową i Marią Woroniną.

Mecz od początku nie układał się po myśli biało-czerwonych. Faworyzowane Rosjanki szybko wypracowały sobie przewagę i nie pozwalały naszym siatkarkom rozwinąć skrzydeł. Boczarowa i Woronina wykorzystywały wszystkie najdrobniejsze błędy Polek i wciąż powiększały swoją przewagę. Nasze reprezentantki momentami były zupełnie bezradne wobec dobrej gry rywalek, które wygrały pierwszego seta do 11. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Siatkarki z Rosji nadal były stroną przeważającą, a Stadnik i Jundziłł starały się wykorzystać każdą z niewielu nadarzających się okazji do zdobycia punkty. Boczarowa i Woronina kontrolowały przebieg spotkania i cały czas miały bezpieczną przewagę. Ostatecznie Rosjanki wygrały do 14 i całe spotkanie 2:0, udanie rozpoczynając mistrzostwa Europy do lat 22. Przed Aleksandrą Stadnik i Patrycją Jundziłł jeszcze w czwartek mecz z parą z Hiszpanii, która wygrała swój pierwszy mecz, pokonując młode Węgierki.

Do grupy G trafiły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. Swój pierwszy mecz rozegrały z Anayą Evans i Ellie Austin z Anglii. Ku zaskoczeniu wszystkich, a przede wszystkim chyba naszych zawodniczek, młode siatkarki z Anglii od samego początku pokazały się z bardzo dobrej strony i zdominowały grę w pierwszym secie. Biało-czerwone próbowały gonić rywalki, te jednak grały uważnie, unikały błędów i bez problemu utrzymały prowadzenie do końca seta, wygrywając 21:15. W drugiej partii Kłoda i Ceynowa znalazły jednak sposób na grę z Angielkami. Tym razem to one dyktowały warunki i kontrolowały przebieg gry. Polki prowadziły niemal od początku do końca i po wygranej do 16 wyrównały stan meczu.Tie-break był dość wyrównany, jednak w końcówce dało o sobie znać większe doświadczenie biało-czerwonych. Nasze reprezentantki wygrały 15:12 i całe spotkanie 2:1, rozpoczynając mistrzostwa Europy do lat 22 od zwycięstwa.