Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Obie nasze żeńskie pary powalczą w fazie pucharowej

ME U-22: Obie nasze żeńskie pary powalczą w fazie pucharowej

Aleksandra Stadnik i Patrycja Jundziłł wygrały swój ostatni mecz w grupie B plażowych mistrzostw Europy do lat 22 i awansowały do fazy pucharowej z trzeciego miejsca. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa niestety przegrały walkę o pierwsze miejsce w grupie i zanotowały pierwszą porażkę. Podobnie jak ich koleżanki w sobotę rano walczyć będą o awans do 1/8 finału.

Aleksandra Stadnik i Patrycja Jundziłł po dwóch porażkach w grupie B przed ostatnim meczem stały pod ścianą. Tylko zwycięstwo z węgierską parą Borbála Harmat/Orsolya Orbán pozwałlało im pozostać w turnieju i walczyć w sobotę w fazie pucharowej mistrzostw Europy do lat 22, które odbywają się w Turcji.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i szybko wypracowały sobie przewagę nad rywalkami. Stadnik i Jundziłł zupełnie nie przypominały siatkarek z meczów czwartkowych, ale też i rywalki były mniej wymagające. Węgierki popełniały sporo błędów, a biało-czerwone potrafiły to wykorzystać. Nasze siatkarki wygrały wysoko pierwszego seta 21:12 i z optymizmem podeszły do drugiej partii. W niej obraz gry nie uległ zmianie – to Stadnik i Jundziłł dyktowały warunki gry i kontrolowały przebieg wydarzeń. Przewaga Polek cały czas rosła, a rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Ostatecznie reprezentantki naszego kraju wygrały do 13 i całe spotkanie 2:0. To zagwarantowało im trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej.

W grupie G po dwóch wygranych meczach Agata Ceynowa i Martyna Kłoda zmierzyły się w walce o pierwsze miejsce i bezpośredni awans do 1/8 finału ze Szwajcarkami. Esmée Böbner i Zoé Vergé-Dépré również wygrały oba swoje wcześniejsze mecze.

Już początek spotkania pokazał, że Szwajcarki nie będą łatwymi rywalkami. Szybko objęły prowadzenie i utrzymywały bezpieczną przewagę nad Polkami. Nasze siatkarki próbowały gonić wynik, ale ta sztuka im się nie udała. Przegrały do 15, jednak w dwóch poprzednich meczach również przegrywały pierwsze sety i wszyscy liczyli na dobrą grę biało-czerwonych w drugiej partii. Faktycznie, Kłoda i Ceynowa grały dużo lepiej, a drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Zacięta walka trwała od samego początku do końca, jednak w ostatnich piłkach nieco lepsze okazały się siatkarki ze Szwajcarii. Böbner i Vergé-Dépré wygrały 21:19 i cały mecz 2:0 i to one zagwarantowały sobie miejsce w 1/8 finału. Kłoda i Ceynowa, podobnie jak ich koleżanki z reprezentacji w sobotę w I rundzie pucharowej będą dopiero walczyć o awans do tej fazy rozgrywek.