Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Niepokonani Norwegowie ze złotem

ME U-22: Niepokonani Norwegowie ze złotem

W greckich Salonikach dobiegły końca mistrzostwa Europy U-22 w piłce siatkowej mężczyzn. Po złoto sięgnęła norweska para Mol/Sørum, która w finale nadspodziewanie łatwo pokonała duet z Austrii – Pristauz-Telsnigg/Trummer. Skład podium uzupełnili Francuzi – Gauthier-Rat/Loiseau, natomiast na nielubianym przez sportowców czwartym miejscu rywalizację zakończyli Ukraińcy Plotnytskyi/Denysenko.

W starciach półfinałowych nie było większych emocji, oba mecze trwały po 35 minut. W pierwszym pojedynku reprezentanci Austrii – Mortiz Bernd Pristauz-Telsnigg i Maximilian Trummer po wyrównanym, granym na przewagi pierwszym secie w drugim nie pozostawili złudzeń, który duet jest lepszy. Austriacy wygrali 2:0, przez co Ukraińcom – Olehowi Plotnytskyiemu i Denysowi Denysenko pozostała walka o brąz. W drugim półfinale od początku do końca Norwegowie – Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Sørum kontrolowali przebieg gry. Ani przez moment Arnaud Gauthier-Rat i Arnaud Loiseau nie zagrozili przeciwnikom, przegrywając do 19 i 16.

półfinały:
Gauthier-Rat/Loiseau FRA [9] – Pristauz-Telsnigg/Trummer AUT [4] 0:2
(20:22, 15:21)
Mol/Sørum NOR [3] – Plotnytskyi/Denysenko UKR [24] 2:0
(21:19, 21:16)

Najwięcej emocji przyniosło spotkanie o brązowy medal. W pierwszym secie Ukraińcy wygrali do 18, natomiast w drugim w takim samym stosunku przeciwników pokonali Francuzi. Najbardziej wyrównana i zacięta była decydująca partia. Aż do końca trwała walka o ostateczne zwycięstwo. Po 56 minutach gry i secie granym na przewagi ręce w geście zwycięstwa podnieśli Arnaud Gauthier-Rat i Arnaud Loiseau i to do nich powędrowały brązowe medale.

Nadspodziewanie szybko zakończył się pojedynek, którego stawką był tytuł mistrza Europy U-22. W obu partiach Norwegowie grali jeszcze pewniej niż w półfinale. Inauguracyjnego seta Mol/Sørum wygrali do 13. Nieco więcej walki było w drugiej odsłonie, jednak również w niej Austriacy nie mieli większych szans, zdobywając jedynie 15 punktów. Mecz trwał zaledwie 29 minut. W całych mistrzostwach norweski duet nie stracił nawet jednego seta.