Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Kłoda i Ceynowa odpadły po walce w 1/8 finału

ME U-22: Kłoda i Ceynowa odpadły po walce w 1/8 finału

Niestety, nie udało się naszym siatkarkom awansować do ćwierćfinału plażowym mistrzostw Europy do lat 22. Agata Ceynowa i Martyna Kłoda świetnie zaczęły mecz przeciwko faworyzowanym Rosjankom, jednak ostatecznie przegrały po tie-breaku. Polki pożegnały się już z turniejem, zajmując miejsca 9-16. Niestety mistrzostwa dalej będą się już toczyć bez udziału biało-czerwonych.

Po awansie do 1/8 finału naszych siatkarek wybuchła radość, ale nie trwała ona zbyt długo. Gdy Agata Ceynowa i Martyna Kłoda zobaczyły, z kim przyjdzie im się zmierzyć w walce o ćwierćfinał plażowych mistrzostw Europy do lat 22 trzeba było stonować nastroje. Rywalkami naszych siatkarek były bowiem Rosjanki Marija Boczarowa i Maria Woronina.

Ku zaskoczeniu wszystkich nasze siatkarki od początku meczu grały z rywalkami jak równy z równym, nie mając żadnych kompleksów. W pewnym momencie wypracowały sobie niewielką przewagę, którą udało im się utrzymać do końca seta. Kłoda i Ceynowa grając bardzo dobrze wygrały tę partię 21:17, wspaniale zaczynając mecz.

Równie wyrównany był set drugi, wynik cały czas oscylował wokół remisu. Polki grały uważnie, starając się nie popełniać błędów i doceniając klasę rywalek. Zacięta walka punkt za punt trwała do samego końca, ale ostatnie piłki należały do Boczarowej i Woroniny. Rosjanki wygrały 21:19 i wyrównały stan spotkania.

Niestety, tie-break był już jednostronnym widowiskiem. Reprezentantki Polski zupełnie nie potrafiły się odnaleźć na boisku, a Rosjanki raz za razem bezlitośnie wykorzystywały ich wszystkie błędy. Przewaga rywalek rosła bardzo szybko i ostatecznie Woronina i Boczarowa wygrały 15:5 i całe spotkanie 2:1. Rosjanki awansowały do ćwierćfinału, a Kłoda i Ceynowa zakończyły już swój udział w turnieju na miejscach 9-16.