Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Kłoda i Ceynowa z awansem do 1/8 finału

ME U-22: Kłoda i Ceynowa z awansem do 1/8 finału

Dwie polskie pary walczyły w sobotę rano o awans do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy siatkarek do lat 22. Aleksandra Stadnik i Patrycja Jundziłł niestety uległy w dwóch setach rywalkom z Rosji i pożegnały się już z turniejem. O wiele lepiej poszło Martynie Kłodzie i Agacie Ceynowej, które w dwóch setach wygrały z Dunkami i jeszcze dziś powalczą o awans do ćwierćfinału.

Aleksandra Stadnik i Patrycja Jundziłł z jedną wygraną i dwoma porażkami awansowały do fazy pucharowej plażowych mistrzostw Europy do lat 22 z trzeciego miejsca w grupie. Polki w walce o awans do 1/8 finału zmierzyły się z Anastazją Frołową i Aleksandrą Ganienko z Rosji.

Nasze siatkarki bardzo dobrze spisywały się od początku tego spotkania i dotrzymywały długo kroku Rosjankom. Walka punkt za punkt trwała od samego początku do końca tej partii, a biało-czerwone były o krok od wygranej. Niestety, w końcówce to Frołowa i Ganienko zachowały więcej sił i zimnej krwi i pokonały nasze siatkarki 21:19. W drugiej partii gra reprezentantek Polski już nie przypominała tej z pierwszego seta. Siatkarki z Rosji szybko uzyskały przewagę, którą w miarę upływu czasu wciąż powiększały. Polki nie były w stanie już nawiązać walki z przeciwniczkami i przegrały do 11, a całe spotkanie 0:2. Turniej mistrzostw Europy U-22 zakończył się już dla Stadnik i Jundziłł, a nasze siatkarki zostały sklasyfikowane na miejscach 17-24.

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które awansowały z grupy z drugiego miejsca, w tej fazie turnieju zmierzyły się z Freją Holme Barkler i Astrid Elisabeth Mellmølle z Danii. Już początek meczu pokazał, że faworytkami tej rywalizacji są Polki, które bardzo szybko i niezwykle łatwo wypracowały sobie sporą przewagę. Dunki ustępowały naszym zawodniczkom w każdym elemencie gry i momentami były wręcz bezradne przy skutecznych zagraniach biało-czerwonych. Reprezentantki Polski wygrały pierwszego seta wysoko do 10 i z optymizmem weszły w drugą partię.

Tym razem siatkarki z Danii postawiły nieco wyżej poprzeczkę. Kłoda i Ceynowa cały czas miały niewielką przewagę, ale rywalki deptały im po piętach i grały o wiele lepiej niż w pierwszej partii. Na szczęśscie biało-czerwone w końcówce nie miały respektu dla Dunek i spokojnie dokończyły seta, wygrywając 21:17 i całe spotkanie 2:0. To oznacza, że nasze siatkarki zagrają jeszcze w sobotę o awans do ćwierćfinału, a ich rywalkami będą faworyzowane reprezentantki Rosji Bonczarowa i Woronina, zwyciężczynie grupy, w której grały Jundziłł i Stadnik.