Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Fatalny start Polaków, przegrali wysoko z Węgrami

ME U-22: Fatalny start Polaków, przegrali wysoko z Węgrami

Miłosz Kruk i Dominik Poznański rozpoczęli rywalizację w plażowych mistrzostwach Europy do lat 22. W pierwszym meczu grupowym biało-czerwoni przegrali dość łatwo z parą z Węgier, notując falstart. Kolejne dwa mecze, których stawką będzie awans do fazy pucharowej, nasi siatkarze rozegrają w piątek.

Miłosz Kruk i Dominik Poznański to jedyna polska para w męskim turnieju plażowych mistrzostw świata do lat 22, które w czwartek rozpoczęły się w Antalyi w Turcji. Polacy trafili do grupy F, a ich pierwszymi rywalami byli Artur Hajós i Balazs Benkö z Węgier.

Polacy niezbyt dobrze rozpoczęli to spotkanie, jednak potem próbowali nadrabiać ambicją i walką. To jednak Węgrzy mieli cały czas niewielką przewagę, którą w końcówce seta jeszcze powiększyli. Poznański i Kruk nie byli w stanie dogonić rywali i pierwszego seta przegrali dość wyraźnie do 15.

W drugiej partii nasi młodzi siatkarze liczyli na wygraną i odwrócenie losów spotkania, te jednak potoczyły się inaczej. Węgrzy górowali nad biało-czerwonymi w każdym elemencie, grali świetnie i bezlitośnie wykorzystywali błędy Kruka i Poznańskiego. Polacy mogli tylko bezradnie się przyglądać, jak rośnie przewaga rywali i nie byli w stanie nic zrobić. Rywale wygrali 21:11 i całe spotkanie 2:0, rozpoczynając turniej od wygranej. Nas reprezentanci po tym falstarcie mają jeszcze dwie szanse w piątek, kiedy to zagrają z parami z Litwy i Hiszpanii. Stawką tych spotkań będzie wyjście z grupy i awans do fazy pucharowej turnieju.