Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Druga porażka Polaków

ME U-22: Druga porażka Polaków

Niezbyt dobrze spisują się polscy siatkarze na plażowych mistrzostwach Europy do lat 22, które rozgrywane są w Turcji. Dominik Poznański i Miłosz Kruk przegrali po zaciętym meczu z Hiszpanami, notując na swoim koncie drugą już porażkę w grupie. Przed nimi popołudniowy mecz z niepokonaną dotąd parą z Litwy, który zadecyduje o tym, czy Polacy awansują do fazy pucharowej, czy też pożegnają się już z turniejem.

Po porażce z siatkarzami z Węgier w drugim swoim meczu grupy F plażowych mistrzostw Europy do lat 22 Dominik Poznański i Miłosz Kruk zmierzyli się z Francisco Duque Grijalvo i Pablo Pérezem Suárezem z Hiszpanii. Rywale biało-czerwonych również przegrali swój pierwszy mecz.

Już początek spotkania pokazał, że nie będzie to spacerek dla naszych zawodników. Hiszpanie grali dobrze, nie popełniali zbyt wielu błędów, a na boisku trwała zacięta walka punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż 2-3 punkty, a losy seta rozstrzygały się w końcówce. W niej w walce na przewagi minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Hiszpanii, którzy wygrali 23:21 i objęli prowadzenie w meczu.

Biało-czerwoni próbowali odwrócić losy spotkania w drugim secie, ale okazało się to być trudnym zadaniem. Rywale nie odpuszczali nawet na chwilę, grali dobrze, chociaż ich przewaga nie była zbyt duża. Nasi siatkarze gonili wynik iw końcówce byli blisko doprowadzenia znów do gry na przewagi, jednak nie udało się. Duque i Perez wygrali 21:19 i cały mecz 2:0, stawiając Polaków w bardzo trudnej sytuacji. Przed Poznańskim i Krukiem jeszcze ostatni mecz w grupie F, po południu zmierzą się z Litwinami i muszą wygrać, by zachować szanse na awans do fazy pucharowej. Nie będą jednak faworytami tego meczu, bowiem rywale wygrali oba swoje spotkania i są jak dotąd niepokonani.