Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Koniec turnieju dla Stadnik i Herrmann, Jundziłł i Ciesielska awansowały z 2. miejsca

ME U-20: Koniec turnieju dla Stadnik i Herrmann, Jundziłł i Ciesielska awansowały z 2. miejsca

Dwoma porażkami zakończyły żeńskie pary z Polski fazę grupową mistrzostw Europy do lat 20 w siatkówce plażowej. Zuzanna Herrmann i Aleksandra Stadnik doznały trzeciej porażki z rzędu i po przegranej 0:2 z węgierkami odpadły z turnieju. Patrycja Jundziłł i Natalia Ciesielska w meczu o pierwsze miejsce w grupie musiały uznać wyższość rywalek z Litwy i w sobotę będą walczyć o awans do 1/8 finału.

Zuzanna Herrmann i Aleksandra Stadnik po dwóch porażkach w grupie H zmierzyły się w piątek w meczu o trzecie miejsce w grupie z Eszter Vasvári i Zsófią Vasvári z Węgier. Stawką tego pojedynku było pozostanie w turnieju i awans do fazy pucharowej.

Mecz był niezwykle zacięty i od samego początku prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Polki walczyły ambitnie, ale również rywalki nie odstawiały ręki w ataku i dzielnie broniły. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi, a losy pierwszej partii rozstrzygnęły się w końcówce na przewagi. Ostatnie piłki należały niestety do siatkarek z Węgier, które wygrały 22:20.

Również w drugiej partii siostry Vasvári nie zamierzały odpuszczać i stanowiły trudną przeszkodę do przejścia. Stadnik i Herrmann uzyskały niewielką przewagę, ale szybko ją straciły i musiały gonić wynik. Znów doprowadziły do końcówki na przewagi i… ponownie górą były rywalki. Wegierki wygrały w takim samym stosunku jak set pierwszy, 22:20 i tym samym zwyciężyły w całym spotkaniu, awansując do dalszych gier. Dla Zuzanny Herrmann i Aleksandry Stadnik udział w turnieju po trzech porażkach już się zakończył.

W grupie C Patrycja Jundziłł i Natalia Ciesielska mając dwa wygrane mecze na koncie walczyły o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału. Ich rywalkami były Ariana Rudkovskaja i Aine Raupelyte z Litwy, które również wygrały oba wcześniejsze mecze. Od samego początku na boisku rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. Polki próbowały odskoczyć na kilka punktów, ale bezskutecznie, bowiem rywalki cały czas trzymały się blisko. Wynik cały czas oscylował wokół remisu i pierwszego seta musiała rozstrzygnąć walka na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Litwy i to one objęły prowadzenie w meczu.

W drugim secie z biało-czerwonych jakby uszło powietrze. Rywalki miały coraz większą przewagę, a zdobywanie punktów przychodziło im o wiele łatwiej. Litwinki szybko odskoczył naszym siatkarkom i wypracowały sobie kilku punktową przewagę, potem kontrolując już wydarzenia na boisku. W końcówce Rudkovskaja i Raupelyte jeszcze powiększyły swoją przewagę i wygrały dość wyraźnie 21:14, a całe spotkanie 2:0. Tym samym Litwinki awansowały do 1/8 finału, a Jundziłł i Ciesielska jutro będą dopiero walczyć o awans do tej fazy turnieju.