Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Dwie żeńskie pary z Polski rozpoczęły rywalizację

ME U-20: Dwie żeńskie pary z Polski rozpoczęły rywalizację

fot. CEV

W rozpoczętych dziś w Geteborgu mistrzostwach Europy do lat 20 w turnieju żeńskim Polskę reprezentują dwie pary. Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann przegrały swój pierwszy mecz w grupie z rywalkami z Hiszpanii, a drugi mecz rozegrają jeszcze w czwartek. Z kolei Patrycja Jundziłł i Natalia Ciesielska bez problemu wygrały z siatkarkami ze Szwecji.

Dwie polskie pary żeńskie występują wśród 32 zespołów na mistrzostwach świata do lat 20 w siatkówce plażowej, które w czwartek rozpoczęły się w Geteborgu. Jako pierwsze na piasek wybiegły Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann, które trafiły do grupy F. Ich rywalkami były Daniela Álvarez Mendoza i Tania Moreno Matveeva reprezentujące Hiszpanię. Rywalki rozstawione zostały w turnieju z numerem 6.Już początek meczu pokazał, że młode siatkarki z Polski będą miały z tymi przeciwniczkami spore kłopoty. Hiszpanki od samego początku narzuciły naszym siatkarkom swój styl gry i szybko odskoczyły na kilka punktów. Biało-czerwone w wielu momentach były po prostu bezradne, a rywalki cały czas powiększały przewagę. Ostatecznie Polki przegrały pierwszego seta do 11. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. To siatkarki z Hiszpanii były stroną przeważającą, a nasze zawodniczki próbowały gonić i odrabiać straty. Nic z tego jednak nie wyszło – Alvarez i Moreno pewnie wygrały do 14 i całe spotkanie 2:0. Stadnik i Herrmann jeszcze w czwartek rozegrają swoje drugie spotkanie grupowe w tym turnieju, mierząc się z siatkarkami z Danii, które maja już na koncie jedno zwycięstwo.

Druga polska para – Patrycja Jundziłł i Natalia Ciesielska – trafiła do grupy C. Rozstawione w turnieju z numerem 3 Polki w pierwszym swoim meczu zmierzyły się z Filippą Brink i Rebecką Dahlgren ze Szwecji. Mecz nie miał historii – biało-czerwone od początku do końca były stroną dominującą. Nasze siatkarki od samego początku udowadniały rywalkom, że prezentują zupełnie inny poziom gry, uzyskując sporą przewagę. Jundziłł i Ciesielska rozgromiły szwedzki duet w pierwszym secie do 8. W drugiej partii przewaga Polek była również ogromna. Rywalki często popełniały błędy, co biało-czerwone wykorzystywały bezlitośnie. W drugiej partii nasze reprezentantki wygrały do 11 i turniej w Geteborgu rozpoczęły od wygranej 2:0. Kolejne dwa mecze grupowe Jundziłł i Ciesielska rozegrają w piątek – ich przeciwniczkami będą siatkarki z Litwy i Rumunii.

grupa F:
Álvarez M/Moreno ESP [6] – Stadnik/Herrmann POL [27] 2:0
(21:11, 21:14)

grupa C:
Jundziłł/Ciesielska POL [3] – Brink/Dahlgren SWE [30] 2:0
(21:8, 21:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved