Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Druga porażka pary Stadnik/Herrmann

ME U-20: Druga porażka pary Stadnik/Herrmann

Drugiej grupowej porażki w mistrzostwach Europy do lat 20 doznały w Geteborgu Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann. Polki przegrały w dwóch setach z rywalkami z Danii i w piątek grać będą o pozostanie w grupie i awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca. Przeciwniczkami biało-czerwonych będą reprezentantki Węgier, które również przegrały dwa mecze.

Po porażce z parą z Hiszpanii w drugim swoim meczu w grupie F mistrzostw Europy do lat 20 Zuzanna Herrmann i Aleksandra Stadnik zmierzyły się z Clarą Windeleff i Astrid Elisabeth Mellmølle z Danii. Rywalki w swoim pierwszym meczu pokonały parę z Węgier i chciały sobie zapewnić już pewny awans od fazy pucharowej.

Drugi mecz w Geteborgu również nie poszedł po myśli naszych młodych siatkarek. Zawodniczki z Danii od początku utrzymywały niewielką przewagę i mimo ambitnych starań Polek nie pozwalały się dogonić. W końcówce pierwszej partii jeszcze przyspieszyły i wygrały 21:16, obejmując prowadzenie w meczu.

W drugim secie to nadal Dunki były stroną przeważającą i dyktująca warunki gry. Biało-czerwone popełniały zbyt dużo błędów, by nawiązać z przeciwniczkami wyrównaną walkę i cały czas musiały gonić wynik. Robiły to jednak nieskutecznie i przegrały do 15. Porażka 0:2 oznacza, że Herrmann i Stadnik w piątek zagrają o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej, a ich rywalkami będą siatkarki z Węgier, które również przegrały dwa swoje mecze.