Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-19 M: Znamy uczestników finałów

ME U-19 M: Znamy uczestników finałów

fot. PZPS

Kwalifikacje wyłoniły uczestników mistrzostw Europy U-19 mężczyzn, które odbędą się pod koniec kwietnia na Węgrzech i Słowacji. Wśród nich zagrają Polacy, którzy zajęli pierwszą lokatę w turnieju rozgrywanym w Spale. Do finałów awansowało osiem najlepszych drużyn z poszczególnych grup oraz dwie z drugich miejsc. Stawkę uzupełnią gospodarze – Słowacy oraz Węgrzy.

 Grupa A (Polska)

Tutaj bezkonkurencyjni okazali się Polacy, którzy z trzema zwycięstwami awansowali do turnieju finałowego. W ostatnim, najcięższym spotkaniu biało-czerwoni pokonali Czechów 3:2 i były to jedyne dwie partie przegrane przez naszych reprezentantów. Jeden punkt zdobyty w starciu z biało-czerwonymi nie pomógł naszym południowym rywalom uzyskaniu awansu. Trzecią lokatę zajęli Szwedzi, którzy o jedno oczko wyprzedzili Łotyszy, jednak dwóm ostatnim drużynom naszej grupy nie udało się przejść kwalifikacji.

Grupa A:
1. Polska – awans
2. Czechy
3. Szwecja
4. Łotwa

Grupa B (Grecja)

W turnieju rozgrywanym w Grecji najlepsi okazali się Rosjanie, którzy podobnie jak Polacy zdobyli 8 oczek, przegrywając tylko dwa sety. Tuż za nimi z czterema punktami uplasowali się Hiszpanie, którzy dobrze rozpoczęli turniej, bowiem w pierwszym spotkaniu udało im się doprowadzić do tie-breaka w spotkaniu z Rosjanami. Pogrzebali jednak swoje szanse, przegrywając 0:3 z gospodarzami turnieju. Grecy zajęli ostatecznie 3. miejsce w grupie i nie zobaczymy ich w turnieju finałowym, podobnie jak Izraelczyków.

Grupa B:

1. Rosja
2. Hiszpania
3. Grecja
4. Izrael

Grupa C (Turcja)

W grupie C bardzo dobrze ze swojego zadania wywiązali się gospodarze, Turcy, którzy wygrali wszystkie trzy mecze, tracąc zaledwie seta. Na drugiej pozycji uplasowali się Serbowie, którzy pomimo dwóch wygranych spotkań nie uzyskali awansu. Trzecia lokata przypadła Holendrom po zwycięstwie 3:1 w ostatnim meczu z Czarnogórą. Grupę zamknęli ci ostatni bez zwycięstwa w żadnym meczu i z zaledwie jednym wygranym setem.

Grupa C:

1. Turcja
2. Serbia
3. Holandia
4. Czarnogóra

Grupa D (Francja)

Awans we Francji wywalczyli sobie tylko gospodarze. Trójkolorowi przegrali zaledwie jedną partię (1:3) z Estonią i to właśnie ich zobaczymy w turnieju finałowym. Drugą lokatę zajęli Estończycy, którzy mimo dobrej formy zakończyli rywalizację z sześcioma oczkami na koncie. Za nimi uplasowali się Szwajcarzy, którzy nazbierali na swoim koncie 2 punkty, natomiast na czwartej pozycji znaleźli się Słoweńcy, którzy nie wygrali żadnego meczu.

Grupa D:
1. Francja
2. Estonia
3. Szwajcaria
4. Słowenia

Grupa E (Rumunia)

Z tej grupy awansowały dwie ekipy: Rumunia oraz Belgia. Gospodarze wygrali wszystkie trzy mecze i z 8 punktami znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli, natomiast czerwone smoki po dwóch zwycięstwach 3:0 i porażce 2:3 zdobyły 7 oczek. Bardzo słabo spisały się dwie pozostałe ekipy. Trzecią lokatę zajęli Portugalczycy, ale wygrali tylko jedno spotkanie z Islandią, 3:0. Ci ostatni nie zdołali ugrać nawet seta, ostatecznie plasując się na ostatniej pozycji z zerowym dorobkiem punktów.

Grupa E:

1. Rumunia
2. Belgia
3. Portugalia
3. Islandia

Grupa F (Niemcy)

Niemiecki turniej miał największą dramaturgię spośród wszystkich. Po dwóch pierwszych dniach wiadomo było, że drużyny z Włoch i Niemiec zagrają ze sobą o pierwszą lokatę, bowiem wygrały wszystkie swoje poprzednie pojedynki 3:0. „Finałowe” starcie zakończyło się zwycięstwem Włochów 3:2 (25:16, 21:25, 25:22, 22:25, 15:12), lecz do słowacko-węgierskiego turnieju awansowały obydwie ekipy. Warto podkreślić wspaniałą postawę Niemca Linusa Webera, który zdobył w tym pojedynku aż 46 oczek! Trzecią lokatę zajęli Chorwaci, natomiast dopiero czwarte miejsce Ukraińcy.

Grupa F:

1. Włochy
2. Niemcy
3. Chorwacja
4. Ukraina

Grupa G (Bułgaria)

Rywalizację w grupie G bez większych problemów wygrali Bułgarzy, którzy zapisali na swoim koncie komplet punktów – 9. Druga lokata przypadła Białorusi (5 punktów), natomiast trzecia Danii (4). Najsłabiej spisali się Gruzini, którzy nie wygrali nawet seta w całym turnieju rozgrywanym w Bułgarii.

Grupa G:

1. Bułgaria
2. Białoruś
3. Dania
4. Gruzja

Grupa H (Austria)

W tej grupie rywalizowały ze sobą jedynie 3 ekipy, a awans udało się uzyskać reprezentacji Finlandii. Suomi do awansu wystarczyły dwa zwycięstwa (3:0 i 3:0). Drugą lokatę zajęli Austriacy, którzy pokonali w pierwszym dniu turnieju Norwegów 3:0. Drudzy reprezentanci Skandynawii w tym turnieju uplasowali się dopiero na 3., ostatniej lokacie bez żadnego zwycięstwa na koncie.

Grupa H:
1. Finlandia
2. Austria
3. Norwegia

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved