Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Polacy odpadli, nie weszli do czołowej szesnastki

ME U-18: Polacy odpadli, nie weszli do czołowej szesnastki

Jakub Kurowski i Jakub Hajduk w turnieju mistrzostw Europy do lat 18 wyszli z grupy na drugim miejscu i wszyscy liczyli na ich dobry występ w fazie pucharowej. Jednak już w I rundzie biało-czerwoni trafili na parę z Portugalii, której ulegli po tie-breaku. Oznacza to, że Polaków zabraknie w czołowej szesnastce turnieju..

Jakub Kurowski i Jakub Hajduk po dwóch wygranych i jednej porażce w grupie do fazy pucharowej awansowali z drugiego miejsca. W sobotę walczyli o awans do 1/8 finału, a ich rywalami byli Guilherme Maia i Filipe Leite z Portugalii.

Już pierwszy set pokazał, że nie będą łatwymi przeciwnikami. Portugalczycy szybko odskoczyli naszym siatkarzom i z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Polacy wyglądali na mocno zaskoczonych, nie mogli znaleźć właściwego rytmu gry i przegrali wysoko do 11.

Na szczęście Kurowski i Hajduk wrócili do swojej gry w drugiej partii. Teraz już potrafili wykorzystać błędy rywali i to oni dyktowali warunki gry. Polacy cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrywając do 17 doprowadzili do remisu. O awansie do 1/8 finału zadecydować miał tie-break. W nim od początku do końca trwała zacięta walka punkt za punkt. W samej końcówce minimalnie lepsi okazali się Portugalczycy i to oni zagrają w kolejnej rundzie turnieju. Polacy pożegnali się już z mistrzostwami Europy, w których zostali sklasyfikowani na miejsca 17-24.