Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Rosjanie na 5. miejscu, przed Białorusią, Grecją i Serbią

ME U-17 M: Rosjanie na 5. miejscu, przed Białorusią, Grecją i Serbią

W Turcji dobiega końca turniej finałowy mistrzostw Europy do lat 17 siatkarzy. W meczu o 7. miejsce Serbowie przegrali 2:3 z Grecją, tracąc wygraną w tie-breaku rozgrywanym na przewagi. Nieco mniej emocji było w meczu o 5. miejsce, w którym Rosjanie 3:0 pokonali reprezentację Białorusi.

Powoli dobiegają końca mistrzostwa Europy siatkarzy U-17. W meczu o 7. miejsce w turnieju Serbowie zmierzyli się z reprezentacją Grecji, która od samego początku narzuciła swoje warunki. Grecy zdominowali wydarzenia na boisku i pewnie wygrali pierwszego seta do 14. To, co stało się z serbskim zespołem w drugiej partii, trudno wyjaśnić. Podopieczni trenera Ognjena Bulicia mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki rywali i ich gra praktycznie nie istniała. Grecy wygrali do 12 i wydawało się, że rozgromią Serbów w trzech setach. W kolejnej partii jednak Serbowie wrócili do gry i wygrali 25:22, by w czwartym secie sprawić rywalom lanie i odwdzięczyć się za dwa pierwsze sety – wygrali do 15 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej, wyrównanej partii początkowo przewagę mieli Grecy, potem jednak jednym lub dwoma punktami prowadzili Serbowie. Zespół prowadzony przez trenera Stefanosa Nanasa wyrównał w końcówce i w grze na przewagi okazał się minimalnie lepszy. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Dimitrios Mouchlias (23), dla serbskiego zespołu  (19).

Mecz o 5. miejsce pomiędzy Rosją i Białorusią był doskonałą okazją dla tych drugi do rewanżu za porażkę w grupie, która zabrała im szanse gry o medale. Mimo początkowej przewagi Białorusinów Rosjanie szybko odzyskali prowadzenie i po zaciętej grze w końcówce wygrali pierwszego seta 26:24. W drugiej partii przewaga Sbornej nie podlegała dyskusji. Podopieczni trenera Konstantina Brianskija pewnie wygrali do 19 i zmierzali do zwycięstwa w całym spotkaniu. Trzeci set rozpoczął się jednak lepiej dla Białorusinów. Dopiero na drugiej przerwie technicznej Rosjanie odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na boisku i znów przejęli inicjatywę. W końcówce Sborna nie dała sobie odebrać zwycięstwa, wygrała 25:22 i całe spotkanie 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem rosyjskiej drużyny okazał się Stanisław Antonow, który zdobył w tym meczu 18 punktów.