Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Polacy pokonani przez Bułgarów

ME U-17 M: Polacy pokonani przez Bułgarów

fot. cev.eu

Reprezentacja Polski do lat 17 nie powalczy o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Po udanym rozpoczęciu półfinału z gospodarzami turnieju – Bułgarami, „biało-czerwoni” przegrali trzy kolejne odsłony, ostatecznie uznając wyższość przeciwnika.

Już na samym początku spotkania Polacy wypracowali sobie dwupunktową przewagę, jednak nie cieszyli się z niej długo, bowiem Bułgarzy błyskawicznie wyrównali wynik (2:2). Biało-czerwoni powrócili do skutecznej gry, prezentowali się lepiej od przeciwników, co pozwoliło im odskoczyć na trzy punkty (9:6), jednak i tym razem siatkarze znad Morza Czarnego szybko doprowadzili do remisu (11:11). Później gra się wyrównała, zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale żaden z nich nie potrafił zbudować trwałej przewagi. O zwycięstwie w premierowej partii zadecydowała końcówka, a tam lepsi okazali się podopieczni Ariela Fijoła (25:22).Początek drugiego seta miał bardzo wyrównany przebieg, wynik oscylował wokół remisu, ale żadna z drużyn nie była w stanie zbudować choćby dwupunktowej zaliczki. Później do głosu doszli jednak Bułgarzy, którzy w tym fragmencie prezentowali się zdecydowanie skuteczniej od swoich przeciwników (9:6). Biało-czerwoni przezwyciężyli chwilowy impas, co pozwoliło im błyskawicznie doprowadzić do remisu (10:10). W środkowej części partii zawodnicy znad Morza Czarnego zbudowali czteropunktową zaliczkę (18:14). W końcówce podopieczni Ariela Fijoła zbliżyli się do rywali (21:23), lecz na nic więcej nie było ich stać. Druga odsłona spotkania padła łupem Bułgarów (25:21).

To siatkarze znad Morza Czarnego dobrze weszli w kolejną partię (4:2). Polacy nie składali broni i błyskawicznie doprowadzili do remisu (4:4). Później nastąpił długi okres wyrównanej gry, lecz na prowadzenie ponownie wyszli Bułgarzy, którzy w jednym ustawieniu wypracowali trzypunktową zaliczkę (15:12). Dystans pomiędzy drużynami utrzymywał się na poziomie 2-3 ,,oczek” aż do końcówki, w której Polacy zdołali wyrównać wynik, a później mieli piłkę setową (24:23). Nie wykorzystali jej i o wygranej w tym secie zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie tę partię wygrali zawodnicy znad Morza Czarnego (27:25).

Bułgarzy kapitalnie otworzyli także czwartą odsłonę spotkania, błyskawicznie odskoczyli rywalom (4:0). Zawodnicy znad Morza Czarnego poszli za ciosem, zdominowali przebieg gry i prowadzili już 8:3. Polacy nie potrafili przełamać impasu, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego ich od przeciwników (4:11). Obraz gry uległ zmianie, biało-czerwoni prezentowali się zdecydowanie lepiej, odrobili część strat (10:13), a po chwili złapali kontakt z rywalami (14:15). Świetna passa podopiecznych Ariela Fijoła trwała dalej, doprowadzili do remisu (17:17), a pewnym momencie objęli nawet prowadzenie (23:22). Końcówkę lepiej rozegrali jednak Bułgarzy (25:23) i to oni mogli cieszyć się z awansu do finału.

Polska – Bułgaria 1:3
(25:22, 21:25, 25:27, 23:25)

Składy zespołów:
Polska: Kubicki (2), Śliwka (15), Czerwiński (9), Olszewski (9), Górowski (9), Szafrański, Hawryluk (libero) oraz Szymendera (4), Nowik (9), Pacholski i Pakos (2)
Bułgaria: Nikołow B. (3), Buczkow (10), Garkow (22), Nikołow A. (14), Tararow (16), Damjanow (7), Wlijkow (libero) oraz Palew (2), Nedjalkow i Bojanow

Zobacz także:
Wyniki mistrzostw Europy do lat 17 siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved