Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Polacy pokonali Portugalczyków w czterech setach

ME U-17 M: Polacy pokonali Portugalczyków w czterech setach

W swoim trzecim meczu na mistrzostwach Europy do lat 17 Polacy zmierzyli się z Portugalczykami. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, pierwsze dwa sety padły łupem biało-czerwonych, lecz trzeciego rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. W czwartej odsłonie spotkania lepsi okazali się nasi reprezentanci, którzy dopisali do swojego dorobku cenne trzy punkty.

Od początku starcia walka toczyła się cios za cios, a żadna drużyna nie mogła zbudować sobie przewagi. Jako pierwsi uczynili to Portugalczycy, którzy odskoczyli od biało-czerwonych na trzy oczka. Podopieczni Ariela Fijoła próbowali odrabiać straty, ale wciąż na fali byli rywale. Prowadzili oni nawet 21:18, ale w końcówce Polacy zerwali się do boju, a chwila przestoju u przeciwników pozwoliła im doprowadzić do remisu. Triumfatora musiała wyłonić batalia na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali młodzi biało-czerwoni, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (27:25).

W drugiej odsłonie podopieczni Ariela Fijoła poszli za ciosem. Szybko odskoczyli od przeciwników na pięć oczek i wydawało się, że będą kontrolowali boiskowe wydarzenia. jednak Portugalczycy nie zamierzali odpuszczać. Z biegiem czasu zbliżyli się do Polaków na dwa oczka. W pewnym momencie wynik zaczął oscylować wokół remisu, ale biało-czerwoni odparli napór rywali. W końcówce popełniali mniej błędów, grali też skuteczniej na siatce, co przełożyło się na ich zwycięstwo 25:20.

Trzeciego seta również lepiej zaczęli Polacy, ale tym razem w początkowej fazie przytrafił im się przestój. Skrzętnie wykorzystali to Portugalczycy, którzy zbudowali sobie pięciopunktową nadwyżkę. W kolejnych minutach podopieczni trenera Fijoła próbowali niwelować straty, ale to rywale byli drużyną przeważającą na boisku. Skutecznie kończyli swoje akcje i zbliżali się do przedłużenia całego spotkania. Biało-czerwoni zbliżyli się jeszcze na 14:18, ale w końcówce na boisku dzielili i rządzili rywale, którzy ostatecznie te część meczu wygrali 25:20.

Portugalczycy lepiej też weszli w czwartą odsłonę. Już w jej początkowej fazie zbudowali sobie trzypunktowe prowadzenie. Polacy starali się wrócić do gry, ale wciąż w lepszej sytuacji byli rywale, którzy prowadzili jeszcze 11:9. W kolejnych minutach biało-czerwoni poprawili swoją grę, a dzięki temu udało im się doprowadzić do remisu. Im bliżej końca seta, tym inicjatywę na boisku zaczęli przejmować Polacy. wyszli oni na prowadzenie 23:21, ale to nie był koniec emocji. Ambitnie grający przeciwnicy doprowadzili do walki na przewagi. W niej jednak po raz kolejny z lepszej strony pokazali się biało-czerwoni, którzy triumfowali 28:26, odnosząc drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy.

Portugalia-Polska 1:3
(25:27, 20:25, 25:20, 26:28)

Portugalia: Brito (12), Marques (12), Figueiredo (18), Wantuil (6), Matos (12), Dias (6), Azenha (libero) oraz Laitao, Martins, Pereira (2), Gomes (libero)
Polska: Kubicki (4), Olszewski (22), Nowik (18), Szymendera (16), Górowski (5), Szafrański (5), Hawryluk (libero) oraz Ślwika (1), Pakos, Czerwiński (3), Pacholski, Kędzierski (libero)