Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Kolejne zwycięstwo Polaków

ME U-17 M: Kolejne zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski minikadetów zapisała na swoim koncie kolejną wygraną w mistrzostwach Europy. Tym razem polska kadra mogła cieszyć się ze zwycięstwa nad Grecją, przegrywając jedynie drugą odsłonę pojedynku. W pozostałych setach młodzi biało-czerwoni triumfowali, zapisując na swoim koncie komplet punktów.

Biało-czerwoni byli faworytami starcia z Grekami, którzy dotychczas w mistrzostwach Europy nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Różnica klas między oboma zespołami zaczęła uwidaczniać się już na początku meczu, kiedy Polacy odskoczyli na trzy oczka od rywali. Z biegiem czasu dystans dzielący oba zespoły stawał się coraz większy. Siatkarze z Hellady popełniali więcej błędów, a podopieczni Ariela Fijoła wykorzystywali większość okazji na zdobywanie punktów. Pojedyncze udane zagrania Greków nie były w stanie poderwać ich do walki. Im bliżej końca seta, tym przewaga Polaków stawała się coraz wyraźniejsza. Ostatecznie w premierowej odsłonie rozgromili przeciwników 25:13.

W pierwszej fazie trwała bardziej wyrównana walka, ale od stanu po 4 inicjatywę na boisku znowu zaczęli przejmować biało-czerwoni, którzy szybko zbudowali sobie kilkupunktową nadwyżkę. Wprawdzie zawodnicy z Hellady próbowali dotrzymać im kroku, ale kluczowe akcje wygrywali Polacy, dzięki czemu wciąż byli oni w zdecydowanie lepszej sytuacji. Prowadzili jeszcze 20:16 i nic nie zapowiadało emocji. Jednak chwila dekoncentracji sprawiła, że rywale odrobili straty. w końcówce uwierzyli, w dobry wynik, a grający bardziej nerwowo podopieczni Ariela Fijoła przegrali praktycznie wygranego seta (23:25).

W trzecim secie Grecy próbowali pójść za ciosem. Stosunkowo szybko odskoczyli od biało-czerwonych na trzy oczka. wprawdzie Polacy na moment wrócili do gry, ale w ich poczynaniach brakowało pewności siebie. Wykorzystali to przeciwnicy, którzy ponownie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. w pewnym momencie prowadzili nawet 17:14, a sytuacja podopiecznych trenera Fijoła robiła się coraz trudniejsza. Jednak wówczas wrzucili piąty bieg. Nie tylko odrobili straty, ale do końca seta nie pozwolili już zawodnikom z Hellady na zdobycie żadnego oczka. ostatecznie ta partia padła ich łupem 25:17.

W pierwszej fazie czwartej odsłony obie drużyny walczyły cios za cios. Wydawało się, że Grecy będą mieli jeszcze argumenty, by zagrozić rywalom, ale ci z akcji na akcję zaczęli budować sobie przewagę. szybko urosła ona do czterech oczek, a w kolejnych minutach siatkarze z Hellady zaczęli gubić się coraz bardziej. Biało-czerwoni przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i pewnie zmierzali do sukcesu. Pojedyncze udane zagrania przeciwników nie odmieniły już ich obrazu gry, a podopieczni trenera Fijoła w końcówce nie pozwolili sobie na moment rozprężenia. Ostatecznie triumfowali 25:18, dzięki czemu utrzymali się w czołówce tabeli.

Polska – Grecja 3:1
(25:13, 23:25, 25:17, 25:18)

Polska: Kubicki (12), Olszewski (12), Nowik (12), Szymendera (9), Górowski (11), Szafrański (7), Hawryluk (libero) oraz Kędzierski, Pakos, Śliwka (8) i Czerwiński (2)
Grecja: Nanopoulos (20), Christopoulos , Sousounis (5), Papadakis (2), Theodosis (10), Seremetis (4), Folias (libero) oraz Markou (3), Sotiriou (3), Persias i Stricca