Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Dobry mecz Polaków, nie oddali Rosjanom nawet seta

ME U-17 M: Dobry mecz Polaków, nie oddali Rosjanom nawet seta

fot. cev.eu

Po sobotniej porażce z Włochami w niedzielę polscy minikadeci pokazali zupełnie inne oblicze. Podopieczni trenera Ariela Fijoła w pierwszym secie wręcz zdemolowali reprezentację Rosji. W dwóch kolejnych walki nie brakowało, ale to Polacy schodzili z boiska jako zwycięzcy.  W poniedziałek biało-czerwoni zagrają z Portugalią.

W mecz lepiej weszli polscy minikadeci (6:1). Podopieczni Ariela Fijoła dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (11:4). Rosjanie nie byli w stanie znaleźć argumentów, by przeciwstawić się dobrze dysponowanemu rywalowi (8:14, 9:18). Młodzi Polacy przy stanie 24:12 mili już piłki setowe. Ostatecznie pozwolili rywalom zdobyć jeszcze jeden punkt.W drugim secie młodzi Polacy przeważali na początku 3:1, ale rywale zdołali wyrównać. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy Sborna odskoczyła na 15:12. Biało-czerwoni jednak odrobili straty (16:16), a kilka chwil później prowadzili już 20:17. Trzypunktową zaliczkę utrzymali już do końca seta.

W trzeciej części meczu Polacy już na początku mieli dwa oczka przewagi, a potem jeszcze ją powiększyli (6:3). Rosjanie zdołali odrobić straty, a nawet prowadzić 10:8. Walka jednak dalej trwała w najlepsze i wkrótce było już 13:11 dla biało-czerwonych. Przeciwnicy odrobili straty po raz kolejny i na tablicy pojawił się wynik 18:18. W końcówce to polski zespół zachował więcej zimnej krwi i zamknął spotkanie w trzech setach.

Dużą siłą polskich minikadetów w tym meczu był atak. Zanotowali oni w tym elemencie 43% efektywność przy 35% rywali.  Rosjanie byli co prawda lepsi w bloku (11:8), zanotowali też dwa asy serwisowe. Popełnili jednak więcej błędów (26 przy 17 rywali).

Polska – Rosja 3:0
(25:13, 25:22, 25:23)

Składy zespołów:
Polska: Kubicki, Olszewski (12), Nowik (8), Szymendera (12), Górowski (8), Szafrański (9), Hawryluk (libero) oraz Śliwka
Rosja: Dogopołow (1), Zubow (6), Kljawzer (3), Labiński (15), Borczikow (4), Ensina Barsenas (7), Motorygin (libero) oraz Iwanow, Egorow, Perminow (5)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy II ME U-17

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved