Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Bez podziału punktów w pierwszym dniu turnieju

ME U-17 M: Bez podziału punktów w pierwszym dniu turnieju

W Sofii rozpoczęły się mistrzostwa świata U-17. Jednostronne spotkania odbyły się w grupie I, w której wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach. Odrobinę więcej emocji było w II grupie, ale i tam nie doszło do podziału punktów.

Grupa I:

W pierwszym meczu grupy I nie było zbyt wielu emocji. Reprezentacja Białorusi była jedynie tłem dla Francuzów, którzy w żadnym z setów nie byli w stanie zdobyć więcej niż 15 punktów. Białorusini mieli problem głównie ze skutecznością ataku, kończąc zaledwie 29% akcji. We francuskiej ekipie wyróżniającym się zawodnikiem był Nathan Canovas, który zapisał na swoim koncie 18 oczek.

Białoruś – Francja 0:3
(15:25, 15:25, 13:25)

Również przebieg drugiego spotkania był jednostronny. Bułgarzy w zaledwie 66 minut rozprawili się Rumunią, która tylko w trzeciej odsłonie była w stanie dobrnąć do granicy 20 oczek. Pierwsze skrzypce w drużynie prowadzonej przez Martina Stojewa grał Georgi Tatarow, zdobywca 19 punktów.

Bułgaria – Rumunia 3:0
(25:14, 25:14, 25:20)

W trzech setach zakończył się także pojedynek Finów i Turcji. Zdecydowanie lepsi byli gracze znad Bosforu, nie pozwalając rywalom dobrnąć do granicy 20 punktów w żadnym z setów. Turcy dominowali w ofensywie, a najlepszy wśród nich był Can Koc, który skończył mecz z dorobkiem 13 oczek i 60% skuteczności ataku.

Finlandia – Turcja 0:3
(19:25, 19:25, 17:25)

(21:25, 25:23, 25:20, 25:23)

W kolejnym pojedynku Portugalia nie miała większych problemów, aby pokonać rywali z Grecji. Grecy nie radzili sobie w ofensywie, o czym świadczy 13 bloków ekipy Nuno Pereiry. O sile Portugalii stanowił duet Nuno Marques oraz Manuel Figueiredo.

Portugalia – Grecja 3:0
(25:20, 25:21, 25:19)

Czterech setów potrzebowali Czesi, aby zapisać na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Jiriego Zacha 3:1 pokonali reprezentację Rosji, która ze zwycięstwa mogła cieszyć się jedynie w premierowej odsłonie. Potem inicjatywę przejęli Czesi, kończąc spotkanie z kompletem punktów. Wyraźnym liderem czeskiej kadry był David Kallator, który mógł pochwalić się 24 oczkami.

Czechy – Rosja 3:1
(19:25, 25:20, 25:20, 27:25)