Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Belgowie i Włosi na czele tabeli gr. II

ME U-17 M: Belgowie i Włosi na czele tabeli gr. II

Po drugim dniu rozgrywanych w Turcji mistrzostw Europy do lat 17 siatkarzy na czele tabeli gr. II znajdują się Belgowie i Włosi, którzy mają na koncie po dwie wygrane. Czesi i Hiszpanie z zerowym dorobkiem punktowym już chyba nie będą liczyli się w walce o medale.

W pierwszym wtorkowym meczu gr. II Włosi po poniedziałkowym wygranym tie-breaku z Rosjanami całkowicie dali się zaskoczyć Czechom na początku i przegrali pierwszą partię wysoko do 16. Podopieczni trenera Bruno Morgantiego, który wprowadził kilka zmian w składzie, dopiero w drugim secie wrócili do gry i zrewanżowali się rywalom wygraną do 17, dzięki czemu wyrównali stan spotkania. Kolejne dwie partie przebiegały już pod dyktando młodych Włochów, którzy pewnie triumfowali do 18 i 12, zapewniając tym sobie drugie zwycięstwo w turnieju. Najwięcej punktów dla włoskiej ekipy zdobył wprowadzony na boisko w pierwszym secie Piervito Disabato (16).

Również pierwszy set meczu Rosji z Hiszpanią miał zaskakujący przebieg. Sborna musiała cały czas gonić wynik, ale w końcówce nie dała rady doścignąć młodych Hiszpanów, którzy ku zaskoczeniu wszystkich wygrali do 23. Prawdziwą moc zirytowani Rosjanie pokazali w drugiej partii, w której rozbili rywali do 11. Podopieczni trenera Konstantina Brianskiego już do końca meczu nie stracili koncentracji i pewnie pokonali Hiszpanów do 18 i 17, notując na swoim koncie pierwszą wygraną i wciąż pozostając w grze o awans do czołowej czwórki turnieju. 24 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobył Omar Kurbanow, o trzy mniej Stanisław Antonow.

Belgowie mecz z Białorusią rozpoczęli planowo, długo prowadzili w pierwszym secie, w końcówce jednak dali się przegonić rywalom i przegrali do 23. Rewanż był srogi, bowiem podopieczni trenera Wima de Boecka rozbili rywali w drugiej partii do 13, wracając do gry. Kolejne dwa sety były już jednak bardziej wyrównane, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, jednak w końcówkach lepsi okazywali się Belgowie. Trzeciego seta wygrali 25:21, czwartego na przewagi 26:24 i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty, obejmując prowadzenie w tabeli grupy II. Dobre spotkanie rozegrał Joost Peeters, który zdobył dla swojego zespołu 21 punktów.

Włochy – Czechy 3:1
(16:25, 25:17, 25:18, 25:12)
Rosja – Hiszpania 3:1
(23:25, 25:11, 25:18, 25:17)
Belgia – Białoruś 3:1
(23:25, 25:13, 25:21, 26:24)