Strona Główna > Aktualności > ME U-17 M: Belgia i Włochy w finale

ME U-17 M: Belgia i Włochy w finale

Reprezentacje Belgii i Włoch zmierzą się w finale mistrzostw Europy do lat 17 siatkarzy. Oba mecze półfinałowe zakończyły się w trzech setach – Belgowie pokonali Bułgarię, z kolei Włosi wygrali z gospodarzami Turnieju, Turcją. Obaj finaliści spotkali się już w rozgrywkach grupowych, wówczas górą byli Włosi.

W pierwszym meczu półfinałowym mistrzostw Europy do lat 17 siatkarzy Bułgarzy zmierzyli się z reprezentacją Belgii. Mecz od samego początku układał się po myśli podopiecznych trenera Wima De Boecka, którzy szybko objęli prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszego seta, wygrywając do 22. W drugiej partii po pierwszej przerwie technicznej do głosu doszli Bułgarzy, którzy wyszli na prowadzenie 16:14. W końcówce jednak Belgowie znów zdominowali wydarzenia na boisku i pokonali rywali do 21. W trzecim secie ich przewaga była już ogromna – wygrali 25:18 i całe spotkanie 3:0, co dało im awans do finału. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Joost Peeters (17).

W drugim meczu półfinałowym gospodarze zagrali z reprezentacją Włoch. Reprezentacja Azzurrich pewnie rozpoczęła to spotkanie, osiągając w pierwszym secie sporą przewagę. Ostatecznie wygrali wysoko do 18, jednak w drugim secie siatkarze z Turcji postawili poprzeczkę dużo wyżej. Gospodarze mieli niewielką przewagę do drugiej przerwy technicznej, potem jednak coś w ich grze się zacięło. W końcówce wykorzystali to podopieczni trenera Bruno Morgantiego i wygrali do 23. W trzecim secie Turcy już nie byli w stanie zagrozić rywalom. Włosi prowadzili od początku do końca i pewnie pokonali gospodarzy po raz trzeci, tym razem do 21. Tym samym Włosi we wtorek zmierzą się w meczu o złoty medal z Belgami, Turcy zagrają z Bułgarią o medal brązowy. Liderami włoskiej drużyny w tym meczu byli Piervito Disabato (14 pkt.) oraz Alessandro Gianotti (13).

Bułgaria – Belgia 0:3
(22:25, 21:25, 18:25)
Włochy – Turcja 3:0
(25:18, 25:23, 25:21)