Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-17, gr. II: Udana inauguracja Włochów

ME U-17, gr. II: Udana inauguracja Włochów

Zmagania w drugiej grupie mistrzostw Europy do lat 17 rozpoczęły się od ciekawej potyczki Włochów z Rosjanami. Lepsi okazali się w niej siatkarze z Półwyspu Apenińskiego, którzy jednak wygrali dopiero po tie-breaku. W poniedziałek Czesi podejmą jeszcze Belgów, a Hiszpanie zmierzą się z Białorusinami.

Rywalizacja w grupie drugiej rozpoczęła się od potyczki Włochów z Rosjanami. Ci pierwsi zaczęli mecz od mocnego uderzenia, bowiem zdominowali boiskowe wydarzenia w pierwszym secie. Ale już w drugim Rosjanie pokazali im, że nie zamierzają być chłopcami do bicia. Później jednak popełniali więcej błędów, a przeciwnicy prezentowali się skuteczniej nie tylko w defensywie, ale też w ofensywie. Wydawało się nawet, że są na dobrej drodze do zwycięstwa w czterech partiach, ale w czwartej odsłonie roztrwonili trzypunktowe prowadzenie, a Sborna, gównie dzięki zagrywce i blokowi, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tie-breaku początkowo walka toczyła się cios za cios, ale po zmianie stron więcej zimnej krwi zachowali przedstawiciele Italii, którzy dzięki lepszej skuteczności w ataku triumfowali 15:12. Prym we włoskich szeregach wiódł Piervito Disabato, który pojawił się na boisku w trakcie spotkania, a zapisał na swoim koncie 15 oczek. Z kolei wśród Rosjan wyróżnił się Stanisław Antonow, ale zdobyte przez niego 18 oczek nie pomogło Sbornej w odniesieniu zwycięstwa.

Włochy – Rosja 3:2
(25:18, 15:25, 25:20, 25:27, 15:12)

Nie najlepiej początek mistrzostw będą wspominać siatkarze z Czech, którzy przegrali swój inauguracyjny mecz 1:3 z reprezentacją Belgii. Co prawda nasi południowi sąsiedzi wygrali pierwszą partię 25:23, ale były to dobre złego początki. W drugim secie swoją dominację pokazali już siatkarze z Belgii, którzy objęli prowadzenie 16:10. Tak wysoka przewaga pozwoliła im kontynuować grę i wygrać 25:19. Trzeci set, pomimo czteropunktowej przewagi Czechów (16:12), zakończył się zwycięstwem rywali 26:24. Czesi nie zdołali już poprawić swojej gry i czwartą partię przegrali 17:25.

Czechy – Belgia 1:3
(25:23, 19:25, 24:26, 17:25)

Białoruś, pomimo porażki w pierwszym secie, dość pewnie rozprawiła się z reprezentacją Hiszpanii, pokonując ją 3:1. Premierowa odsłona meczu należała do Hiszpanów, którzy wygrali 26:24. W drugim secie obudzili się reprezentanci Białorusi, gromiąc rywali 25:11. Set trzeci również należał do naszych wschodnich sąsiadów, którzy wygrali na przewagi 26:24. Czwarta, jak się okazało ostatnia partia padła ponownie łupem Białorusinów, którzy wygrali 25:19, zapisując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Białoruś – Hiszpania 3:1
(24:26, 25:11, 26:24, 25:19)