Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17: Belgowie nie do zatrzymania

ME U-17: Belgowie nie do zatrzymania

Siatkarze Belgii z trzema zwycięstwami i kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy II mistrzostw Europy do lat 17. Po dwie wygrane mają Rosjanie, Białorusini i Włosi, tak więc walka o awans do półfinału będzie trwać do ostatniego meczu. Wciąż bez punktów są Hiszpanie i Czesi.

Trzeci dzień mistrzostw Europy siatkarzy do lat 17 w grupie II rozpoczął się od meczu Czechów z Rosjanami. Dość niespodziewanie w pierwszym secie niemal cały czas prowadzili nasi południowi sąsiedzi, jednak od stanu 21:18 oddali rywalom inicjatywę i to Sborna była górą, wygrywając 25:23. Przewaga Rosjan w drugiej partii nie podlegała dyskusji, pewna wygrana do 18 ją tylko udokumentowała. Czesi zerwali się do walki po raz kolejny w secie trzecim, którego wygrali do 19 i tym samym wrócili do gry. Zostali jednak sprowadzeni na ziemię przez podopiecznych trenera Konstantina Brianskiego, którzy pewnie wygrali do 17 czwartego seta i całe spotkanie 3:1. Najskuteczniejszymi zawodnikami rosyjskiej ekipy byli Stanisław Antonow i Omar Kurbanow (obaj zdobyli po 17 punktów). Rosjanie mają dwie wygrane na koncie i jedną porażkę, Czesi nie będą się liczyli już w walce o wyższe lokaty, bowiem w trzech dotychczasowych spotkaniach nie zdobyli nawet punktu.

W drugim środowym spotkaniu Belgowie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem reprezentacji Hiszpanii. Jedynie w pierwszej partii podopieczni trenera Wima de Boecka pozwolili rywalom na przekroczenie bariery 20 punktów, w dwóch pozostałych setach triumfowali bardzo pewnie i wyraźnie. Tym samym reprezentacja Belgii z kompletem punktów na koncie przewodzi tabeli grupy II i jest już jedną nogą w półfinale. Ponownie dobre spotkanie rozegrał Joost Peeters, który zdobył dla swojej drużyny 14 punktów w tym meczu.

Ważnym meczem dla układu tabeli było spotkanie Białorusi z Włochami. W pierwszym, zaciętym secie triumfowali Białorusini, którzy pokonali rywali 25:22 Druga partia należała jednak do podopiecznych trenera Bruno Morgantiego – Włosi wysoko rozgromili rywali do 13 i to chyba uśpiło ich czujność w dalszej części meczu. Wykorzystali to siatkarze z Białorusi, którzy triumfowali zarówno w trzeciej, jak i czwartej partii i tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju. Włosi musieli przełknąć po raz pierwszy gorycz porażki i walka o miejsce w półfinale w tej grupie zapowiada się naprawdę ciekawie. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Uladzislau Dawyskiba (25).

Czechy – Rosja 1:3
(23:25, 18:25, 25:19, 17:25)
Hiszpania – Belgia 0:3
(22:25, 17:25, 16:25)
Białoruś – Włochy 3:1
(25:22, 13:25, 25:21, 25:21)