Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: Pokaz siły Turczynek i Włoszek, jeden tie-break pierwszego dnia

ME U-16 K: Pokaz siły Turczynek i Włoszek, jeden tie-break pierwszego dnia

W Zagrzebiu i Trieście rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarek do lat 16, niestety bez udziału reprezentantek Polski. W grupie I pewne zwycięstwa odniosły siatkarki Niemiec i Rosji, Francuzki po tie-breaku pokonały Chorwację. W grupie II z bardzo dobrej strony w pierwszych meczach pokazały się Turczynki i Włoszki, a Holandia pokonała 3:1 Belgię.

W pierwszym meczu grupy A reprezentacja Słowenii zmierzyła się z Rosją. Młode Słowenki świetnie rozpoczęły to spotkanie od wygranego seta do 21, potem jednak do głosu doszła Sborna. Rosjanki kolejne dwa sety wygrały bardzo wysoko do 14, a w czwartym pokonały rywalki do 19, zapisując na swoim koncie trzy punkty. Świetne spotkanie rozegrała Arina Fedorowcewa, która zdobyła dla swojej drużyny 27 punktów.

Sporo emocji było w meczu Chorwacji z reprezentacją Francji. O pierwszym secie gospodynie będą chciały jak najszybciej zapomnieć, ponieważ zdobyły w nim zaledwie… 7 punktów. Dwa następne sety padły jednak łupem Chorwatek. Trójkolorowe doprowadziły do tie-breaka, a w nim okazały się lepsze, wygrywając 15:12. Do zwycięstwa zespół Francji poprowadziła Maeva Schalk, która zdobyła 19 punktów.

W ostatnim meczu pierwszego dnia Niemki zmierzyły się z reprezentacją Finlandii. Młode siatkarki z Niemiec od początku do końca zdominowały wydarzenia na boisku ii pewnie wygrały to spotkanie 3:0. W każdym z trzech setów siatkarki z Rumunii zdobywały zaledwie 18 punktów. Za bardzo dobrej strony w niemieckiej drużynie pokazała się Celine Jebens, która zapisała na swoim koncie 15 punktów. Niemki po pierwszej serii spotkań zostały liderkami tabeli grupy I.

(25:18, 25:18, 25:18)

Na inaugurację rozgrywek w grupie II Turcja pokonała w Trieście w trzech setach reprezentację Serbii. Turczynki w żadnym z trzech setów nie pozwoliły rywalkom przekroczyć bariery 20 punktów, pewnie zapisując na swoim koncie trzy punkty. Liderkami drużyny tureckiej w tym spotkaniu były Ozlem Sahin (13 pkt.) oraz Pelin Eroktay (12 pkt.).

Bardzo ciekawie zapowiadał się spotkanie Holandii z Belgią. Pierwszy set padł łupem Pomarańczowych, ale w drugim niepodzielnie rządziły Belgijki. Reprezentantki Holandii ponownie objęły prowadzenie, a w czwartej partii rozstrzygnęły losy spotkania na swoją korzyść. 15 punktów dla swojego zespołu zdobyła w tym meczu Marije Ten Brinke.

W ostatnim sobotnim meczu tej grupy gospodynie spotkały się z reprezentacją Rumunii. Tylko pierwszy set tego meczu był wyrównany, a w końcówce lepsze okazały się Włoszki. W dwóch pozostałych partiach Azzurre nie dały rywalkom żadnych szans, wygrywając dwukrotnie do 10. Po 13 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Sara Bellia i Manuela Ribechi.