Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kilka tygodni przerwy Remigiusza Kapicy

Kilka tygodni przerwy Remigiusza Kapicy

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Remigiusza Kapicę czeka kilka tygodni przerwy od treningów. – Stwierdzone zostało złamanie zmęczeniowe kości śródstopia prawej stopy – wyjaśnia Wojciech Remiszewski, lekarz olsztyńskiego klubu.  – Czas odciążania zależy od postępu gojenia się kości. Przerwa w grze zawodnika potrwa więc kilka tygodni – dodaje.

Dla Remigiusza Kapicy obecny sezon PlusLigi jest debiutem w seniorskiej siatkówce. Młody zawodnik Indykpolu AZS do tej pory był zmiennikiem Jana Hadravy. Kontuzja czeskiego siatkarza akademików, której nabawił się w grudniu, sprawiła, iż Kapica stał się podstawowym atakującym zespołu. W całym sezonie wystąpił w 12 spotkaniach, w których zdobył 64 punkty – 58 atakiem, 4 dzięki skutecznej zagrywce i 2 blokiem.Tuż przed rozpoczęciem ostatniego meczu z Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kapica podczas wykonywania zagrywki, poczuł ból w prawej stopie. Charakter i wola walki młodego zawodnika, nie pozwoliły mu na zrezygnowanie w ostatniej chwili z występu w ważnym spotkaniu. Atakujący rozegrał cztery sety, w których zdobył 14 punktów,

Na początku tygodnia Remigiusz Kapica przeszedł serie specjalistycznych badań. – Stwierdzone zostało złamanie zmęczeniowe kości śródstopia prawej stopy – wyjaśnia Wojciech Remiszewski, lekarz klubu. – Złamanie zmęczeniowe nie jest wynikiem nagłego, pojedynczego urazu – jak w przypadku zwykłego złamania. Do złamania zmęczeniowego przyczyniają się niewielkie, ale często i długo powtarzane mikrourazy kości, a także nadmierne obciążenia więzadeł i zmęczenie mięśni. Podstawowym leczeniem jest odciążanie, a w tym przypadku, chodzenie o kulach bez obciążania prawej kończyny dolnej. Czas odciążania zależy od postępu gojenia się kości. Przerwa w grze zawodnika potrwa więc kilka tygodni. 

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved