Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Turnieje finałowe II ligi w Wieliczce i Sanoku

Turnieje finałowe II ligi w Wieliczce i Sanoku

Cztery najlepsze zespoły II ligi kobiet będą rywalizowały w dniach 6-8 maja w Wieliczce o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi. Dzień wcześniej w Sanoku spotka się sześć najlepszych zespołów II ligi mężczyzn, z których również dwa awansują do wyższej klasy rozgrywkowej.

W przeciwieństwie do całkowicie zmarginalizowanych rozgrywek I ligi w II lidze kobiet i mężczyzn emocji nie brakuje. Wszystko dzięki temu, że drużyny wiedzą, o co walczą. Stawką rywalizacji jest tu sportowy awans do wyższej klasy rozgrywkowej.Cztery najlepsze zespoły II ligi kobiet spotkają się w dniach 6-8 maja w Wieliczce, gdzie systemem każdy z każdym rywalizować będą o dwa miejsca w I lidze kobiet. Niewykluczone jednak, że awans uzyska więcej zespołów, ponieważ rośnie liczba klubów niewidzących już sensu gry w I lidze. Swoje wycofanie z rozgrywek zapowiedziała już Silesia Volley Mysłowice, ale nie wiadomo jeszcze, czy jakiś klub zastąpi ją w I lidze. W Wieliczce oprócz gospodarza – WTS-u Solna zagrają również AZS Opole, PWSZ Tarnów oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Nieco inny system rozgrywek będzie obowiązywał w turnieju finałowym II ligi mężczyzn w Sanoku. Tu zagra sześć zespołów, które zostaną podzielone na dwie grupy. W pierwszej wystąpią Czarni Rząśnia, Neobus Niebylec i TSV Sanok, w drugiej Bielawianka Bielawa, Astra Nowa Sól oraz SKS Hajnówka. Zespoły, które w swoich grupach zajmą 1. i 2. miejsca, w ostatnim dniu systemem „na krzyż” rozegrają decydujące o awansie spotkania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved