Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej we Lwowie: Radomianie lepsi od Asseco Resovii, Galatasaray od gospodarzy

Turniej we Lwowie: Radomianie lepsi od Asseco Resovii, Galatasaray od gospodarzy

We Lwowie rozpoczął się turniej, w którym biorą udział dwie plusligowe drużyny. Asseco Resovia Rzeszów i Cerrad Enea Czarni Radom zmierzyli się już w pierwszym spotkaniu, a lepsi okazali się podopieczni Roberta Prygla. W drugim pojedynku turnieju gospodarz, Barkom Kazahny Lwów podejmował turecki Galatasaray Stambuł. 3:1 triumfowali siatkarze z Turcji.

Mecz rozpoczął się wyrównanej walki (5:5), dopiero blok rzeszowian dał im prowadzenie 6:5. Gra znów się wyrównała, ale cały czas minimalnie lepsza była ekipa z Podkarpacia (13:12). W kontrze poradził sobie jednak Wojciech Włodarczyk, dając zespołowi Roberta Prygla dwupunktową przewagę (17:15). Błędy radomian sprawiły jednak, że znów na tablicy wyników zagościł remis (18:18), wszystkie miało rozstrzygnąć się w końcówce. Mocny atak Butryna dał piłkę setową Czarnym (24:23), sytuację odwróciła sprytna zagrywka Nicolasa Marechala (27:26), tym samym odpowiedzieli radomscy siatkarze (28:27) i po widowiskowym bloku mogli cieszyć się z triumfu w premierowej odsłonie.

Również druga partia stała pod znakiem walki punkt za punkt, jako pierwsi zaliczkę wypracowali sobie rzeszowianie (10:7). Podopieczni Piotra Gruszki utrzymywali przewagę (14:10), byli bardziej skuteczni i dobrze radzili sobie w bloku (18:14). W końcówce radomianie jeszcze zbliżyli się do ekipy ze stolicy Podkarpacia (23:24), ale mocny atak po skosie Zbigniewa Bartmana dał remis w całym meczu,

Przy serwisach Michała Kędzierskiego Czarni Radom wygrali sześć pierwszych akcji (6:0), dopiero blok dał rzeszowianom pierwszy punkt. Nie byli jednak w stanie zmniejszyć swoich strat (4:12), bardziej dynamicznie atakowali podopieczni Roberta Prygla, zwłaszcza Atanasis Protopsaltis (20:13). Wojskowi nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa, kończąc tę odsłonę atakiem z prawego skrzydła.

Czwartą partię lepiej rozpoczęli gracze z Radomia (6:3), ale nie byli w stanie utrzymać inicjatywy. Przy serwisach Kawiki Shojiego na tablicy wyników pojawił się remis po 11., a swoje w polu zagrywki dołożył również Damian Schulz (15:14). Czarni wrócili do swoich skutecznych akcji, na lewej stronie siatki dobrze zbijał Wojciech Włodarczyk (20:18). To radomianie mieli pierwszą piłkę meczową (24:22) i zatrzymując Bartmana wygrała całe spotkanie.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
(28:30, 25:23, 21:25, 23:25)

Gospodarze turnieju we Lwowie szybko mogli cieszyć z wysokiego prowadzenia w premierowej odsłonie. To oni dyktowali warunki i nie mieli problemu, aby swoją przewagę dowieźć do końca pierwszego seta. W drugim role się odwróciły, to turecki zespół zaczął grać skuteczniej i chociaż w połowie seta gracze ze Lwowa złapali kontakt punktowy, to potem Galatasaray przejęło wydarzenia na parkiecie, pewnie triumfując w drugiej odsłonie. Set numer trzy i cztery miał podobny przebieg i ostatecznie to ekipa ze Stambułu triumfowała w całym meczu 3:1.

Brakom Kazahny Lwów – Galatasaray Stambuł 1:3
(25:16, 25:18, 20:25, 20:25)