Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej we Lwowie: Polskie drużyny ze zmiennym szczęściem

Turniej we Lwowie: Polskie drużyny ze zmiennym szczęściem

W drugim dniu VII międzynarodowego Turnieju o Puchar Lwowa zawodnicy Cerrad Enei Czarnych Radom zmierzyli się z zespołem Barkom Każany, a Asseco Resovia z Galatasaray Stambuł. Podopieczni Roberta Prygla pokonali gospodarzy turnieju w czterech setach. Z kolei siatkarze prowadzeni przez Piotra Gruszkę ulegli drużynie ze Stambułu po tie-breaku.

W sobotę radomianie zmierzyli się z gospodarzami. Wprawdzie wygrali pierwszą odsłonę spotkania, jednak kolejna padła łupem lwowian. Trzecia oraz czwarta partia także miały bardzo zacięty przebieg, jednak to radomianie rozstrzygnęli je na swoją korzyść, wygrywając całe starcie 3:1. W meczu przeciwko ekipie z Turcji rzeszowianie w IV secie przegrywali 23:24, ale dzięki świetnej postawie Grzegorza Kosoka na zagrywce doprowadzili do tie-breaka. W nim zawodnicy Asseco Resovii wygrywali 4:1, ale szybko roztrwonili przewagę. Rywale zdobyli pięć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 6:4. W zespole z Podkarpacia jak w transie grał Zbigniew Bartman i znów to resoviacy wygrywali. W końcówce jednak górą byli rywale. W niedzielę Cerrad Enea Czarni zagrają z Galatasaray o 15:00, a stawką meczu będzie pierwsze miejsce. Z kolei o godz. 17 Barkom Każany powalczy z Asseco Resovią o 3 lokatę. Turniej połączony jest z jubileuszem 10-lecia klubu Barkom Każany. Transmisje z meczów można obejrzeć na internetowej stronie klubu ze Lwowa.