Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej Partnerstwa Regionalnego: Zawiercianie i gospodarze z wygranymi

Turniej Partnerstwa Regionalnego: Zawiercianie i gospodarze z wygranymi

W Kozienicach zakończył się drugi dzień Turnieju Partnerstwa Regionalnego. W pierwszym pojedynku Aluron Virtu CMC Zawiercie ponownie rozegrała tie-break, tym razem pokonując GKS Katowice. W drugim meczu tego dnia Cerrad Enea Czarni Radom nie stracili seta i wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn.

Na początku spotkania to siatkarze z Zawiercia prowadzili 8:6 i udawało im się utrzymywać swoją zaliczkę. Zespół prowadzony przez Dominika Kwapisiewicza również w końcówce był o dwa oczka lepszy od rywali, ale ci nie zamierzali się poddawać. Ostatecznie o wyniku premierowej odsłony decydowała długa gra na przewagi, a lepsi okazali się gracze zawierciańskiej ekipy (31:29). Również w drugiej partii to oni radzili sobie lepiej, cały czas utrzymując dystans (16:14). W końcówce włączyli piąty bieg i prowadzili już w całym meczu 2:0.

Trzeci set od samego początku do samego końca przebiegał pod bardzo wyraźne dyktando GKS-u Katowice. To katowiczanie już na początku odskoczyli (8:2), a potem sukcesywnie powiększali swój dystans. Trzeci set nie miał większej historii, a GKS pewnie triumfował aż 25:9. Więcej emocji przyniosła czwarta partia, w której jednak ponownie przewagę wypracowali sobie podopieczni Dariusza Daszkiewicza. Nie pozwolili już rywalom na zmniejszenie strat i zwycięstwem 25:23 doprowadzili do remisu w całym meczu.  Tie-break od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze z Zawiercia (5:1) i choć ich przewaga odrobinę zmalała (12:9), to w końcówce ponownie spisali się lepiej, triumfując 15:13.

Liderem Aluron Virtu CMC Zawiercie był Grzegorz Bociek, który zapisał na swoim koncie 22 oczka, 17 dołożył od siebie Marcin Waliński, a 13 środkowy Łukasz Swodczyk. W szeregach GKS-u pierwsze skrzypce grał Jakub Jarosz, kończąc 17 z 35 ataków, a do tego dołożył 3 bloki i asa serwisowego. 18 punktów wywalczył natomiast Miłosz Zniszczoł, który mógł pochwalić się 10 oczkami w ataku, 6 w bloku i 2 bezpośrednio z pola zagrywki.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – GKS Katowice 3:2
(31:29, 25:21, 9:25, 23:25, 15:13)

Aluron: Waliński (17), Swodczyk (13), Kania (7), Bociek (22), Ferens (9), Masny, Andrzejewski (libero) oraz Makowski
GKS: Nowakowski (10), Zniszczoł (18), Firlej (2), Jarosz (21), Szymura (6), Kwasowski (16), Gregorowicz (libero) oraz Drzazga, Musiał (2) i Watten (libero)

W drugim meczu ekipa Cerrad Enei Czarnych Radom podejmowała Indykpol AZS Olsztyn i to goście z Warmii i Mazur lepiej zaczęli spotkanie, w połowie premierowej odsłony prowadząc już 16:12. Podopieczni Paolo Montagnaniego nie byli jednak w stanie utrzymać swojego wysokiego prowadzenia, w końcówce mieli już tylko oczko więcej, a o wyniku tej odsłony decydowała gra na przewagi, w której lepiej poradzili sobie radomianie (26:24). To oni spokojniej zaczęli kolejną część meczu, tym razem odskakując rywalom (16:14), w kluczowym momencie prowadzili już nawet 21:17. Ponownie jednak wynik rozstrzygnęła walka na przewagi i ponownie obronną ręką wyszli z niej gracze radomskiej ekipy (29:27). To mocno poderwało ich do gry, bowiem początek trzeciego seta należał do siatkarzy Roberta Prygla (8:4). Jego podopieczni stopniowo powiększali zaliczkę (16:6) i inicjatywy nie oddali już do końca, pewnie wygrywając 25:14.

Cerrad Enea Czarni Radom mogli liczyć na dobrą dyspozycję Alena Sketa oraz Bartosza Firszta, każdy z przyjmujących zapisał na swoim koncie po 11 oczek. Radomianie grali skuteczniej w ofensywie, 10 razy powstrzymali również ataki rywali. W zespole z Olsztyna 17 punktów wywalczył Jan Hadrava, który zanotował 60% skuteczności.

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(26:24, 29:27, 25:14)

Czarni: Ostrowski (5), Grzechnik (6), Sket (11), Vincić (3), Firszt (11), Butryn (7), Masłowski (libero) oraz Kędzierski, Protopsaltis, Filip (8), Boruch (1), Pajenk (4) i Ruciak
AZS: Hadrava (17), Andringa (9), Pietraszko (9), Woicki (1), Poręba (5), Żaliński (7), Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica i Sokołowski