Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej Partnerstwa Regionalnego: Wygrana olsztynian i radomian

Turniej Partnerstwa Regionalnego: Wygrana olsztynian i radomian

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnim dniu Turnieju Partnerstwa Regionalnego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem w Zielonej Armii był Jan Hadrava, który zdobył 18 punktów. Trener Paolo Montagnani na ostatni mecz Turnieju Partnerstwa Regionalnego, nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Mecz zaczęli: P. Woicki, P. Pietraszko, M. Poręba, R. Andringa, W. Żaliński, J. Hadrava i M. Żurek. W całym turnieju najlepsi okazali się siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom, którzy w niedzielę nie oddali seta GKS Katowice.Pierwsza partia to koncertowa gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Akademicy grali lepiej od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, pewnie zwyciężając 25:13! Podrażnieni zawiercianie od początku drugiej odsłony gry ruszyli do ataku. Akademicy mozolnie odrabiali straty, aż w końcu dogonili rywala – dzięki m.in dobrej grze na zagrywce Mateusza Poręby oraz wykorzystaniu kontrataków przez Wojciecha Żalińskiego, olsztynianie od stanu 19:21 przeważali na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 25:23. Trzeci set niedzielnego spotkania wyglądał podobnie jak pierwszy, z korzyścią dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Podopieczni trener Paolo Montagnaniego wygrali 25:16, jak i w całym spotkaniu 3:0.

W ostatnich sparingach przed startem PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dniach 17-18 października (czwartek-piątek), zmierzą się z Treflem Gdańsk w Cedrach Wielkich. A już w sobotę, 19 października, oficjalna prezentacja zespołu w Galerii Warmińskiej!

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0
(25:13, 25:23, 25:16)

Składy zespołów:
Indykpol AZS: Woicki (1), Poreba (9), Pietraszko (7), Andringa (11), Żaliński (12), Hadrava (18), Żurek (libero) oraz Kowalski
Aluron Virtu: Masny (1), Gawryszewski (5), Kania (4), Ferreira (5), Ferens (6), Malinowski (10), Andrzejewski (libero) oraz Bociek (3), Makowski


Na początku drugiego pojedynku Cerrad Enea Czarni Radom odskoczni rywalom na dwa oczka i tę przewagę cały czas utrzymywali. W końcówce wzrosła ona jeszcze do trzech oczek, ale dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzców tej odsłony, w niej lepiej zaprezentowali się radomianie. Również druga część meczu rozpoczęła się od lepszej gry gospodarzy turnieju, ale potem inicjatywę przejęli gracze z Katowic. Nie utrzymali jednak swojej zaliczki i w końcówce piąty bieg włączyli gracze Roberta Prygla, pewnie pokonując rywali 25:21. Podbudowani wynikiem radomianie od mocnego uderzenia zaczęli trzecią część meczu (8:4) i nie mieli oni większych problemów z dyktowaniem warunków na parkiecie (16:10). . Czarni nie oddali już swojego prowadzenia i dzięki wygranej zapewnili sobie triumf w całym turnieju.

Na przestrzeni całego spotkania liderem Cerrad Enei Czarnych Radom był Michał Filip, który zapisał na swoim koncie 19 oczek, notując wysoką, 68% skuteczność w ataku. Po stronie GKS-u pierwsze skrzypce grał Wiktor Musiał, notując 16 punktów i 70% skuteczność ataku.

Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice 3:0
(26:24, 25:21, 25:19)

Składy zespołów:
Czarni: Pajenk (6), Ostrowski (4), Kędzierski (1), Sket (1), Protopsaltis (6), Filip (19)) Ruciak (libero) oraz Grzechnik (2), Włodarczyk (2) i Firszt (6)
GKS: Nowakowski (10), Szymański (4), Musiał (16), Firlej, Kohut (8), Szymura (5), Wattten (libero) oraz Zniszczoł, Buchowski (1), Drzazga i Fijałek

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved