Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej o Puchar Prezydenta Legnicy: GKS Katowice najlepszy, trzecie miejsce dla jastrzębian

W Legnicy zakończył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy, w którym wystąpiły cztery plusligowe zespoły. W sobotnim półfinale Cuprum Lubin pokonał Jastrzębski Węgiel, a GKS Katowice Asseco Resovię Rzeszów. W walce o trzecie miejsce siatkarze Roberto Santilliego pokonali rzeszowian, a gracze z Katowic okazali się lepsi od lubinian.

W walce o trzecie miejsce emocji nie brakowało. Jastrzębski Węgiel co prawda dość pewnie, bo 25:21, wygrał premierową odsłonę, ale w kolejnych częściach meczu walka trwała na całego. Za każdym razem w końcówkach lepsi okazywali się jednak podopieczni Roberto Santilliego, mogąc tym samym cieszyć się z trzeciego miejsca w turnieju.

Jastrzębianie o wiele lepiej zaprezentowali się w ataku, kończąc 53% swoich akcji przy 47% skuteczności graczy Piotra Gruszki. Liderem Jastrzębskiego Węgla był Tomasz Fornal. Przyjmujący zdobył dla swojego zespołu 21 punktów, do 17 oczek w ataku dołożył po 2 asy serwisowe i 2 bloki. W szeregach Asseco Resovii dobrze radził sobie Rafał Buszek, który wywalczył 12 oczek, 11 dołożył Zbigniew Bartman.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:0
(25:21, 25:23, 28:26)

Jastrzębski Węgiel: Margarido, Bucki (16), Depowski (5), Gladyr (7), Szalacha (6), Fornal (21), Popiwczak (libero) oraz Walczak
Resovia: Krulicki (1), Lemański (3), Buszek (12), Marechal (11), Pająk (1), Schulz (4), Mariański (libero) oraz , Bartman (10) i Kosok (3)

W walce o pierwsze miejsce w turnieju po dwóch stronach siatki stanęły zespołu z Lubina i Katowic. Już w połowie premierowej odsłony na prowadzenie wysunęli się siatkarze Dariusza Daszkiewicza (16:13), którzy swoją przewagę utrzymali już do końca, triumfując 25:23. W drugiej części meczu od początku do końca katowiczanie kontrolowali wydarzenia na boisku (25:17). Co prawda w trzeciej odsłonie to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie, to w połowie seta gracze Cuprum Lubin byli w stanie odwrócić wynik. Nie udało im się jednak utrzymać minimalnej zaliczki, w końcówce lepiej zaprezentowali się zawodnicy GKS-u i to oni okazali się najlepsi w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.

Na przestrzeni spotkania lepiej od rywali spisali się przede wszystkim przyjęciu oraz w ataku, a swój rytm gry odnalazł Wiktor Musiał. Atakujący wywalczył 18 punktów, notując ratio +12. Wspierał go przede wszystkim Adrian Buchowski, zdobywca 11 oczek.

Cuprum Lubin – GKS Katowice 0:3
(23:25, 17:25, 21:25)

Cuprum: Lipiński (5), Gorzkiewicz (1), Ziobrowski (17), Dvornanen (5), Smoliński (8), Sacharewicz (4), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (1), Biegun i Domagała
GKS: Szymański (9), Musiał (18), Zniszczoł (9), Firlej (3), Buchowski (11), Drzaga (5), Gregorowicz (libero)