Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej o Puchar Prezydenta Legnicy: Cuprum Lubin i GKS Katowie w finale

Turniej o Puchar Prezydenta Legnicy: Cuprum Lubin i GKS Katowie w finale

W pierwszym meczu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Legnica po dwóch stronach siatki stanęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla oraz Cuprum Lubin. Lepsi okazali się gracze z Dolnego Śląska, którzy w niedzielę o triumf w turnieju zagrają z GKS-em Katowice. Zespół prowadzony przez Dariusza Daszkiewicza 3:1 pokonał Asseco Resovię Rzeszów.

Już pierwszy set meczu zwiastował zacięty pojedynek, długo żaden z zespołów nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a wynik tej partii rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, w niej lepsi okazali się jastrzębianie.Drugi set miał już odmienny przebieg. Chociaż to podopieczni Roberto Santilliego w połowie seta mieli dwa oczka przewagi, to końcówka zdecydowanie należała do graczy z Dolnego Śląska, którzy triumfowali 25:19. Lubinianie za ciosem poszli w kolejnej części meczu i po wygranej 25:21 prowadzili w całym meczu 2:1. Zespół Cuprum Lubin inicjatywy w tym spotkaniu już nie oddał, bowiem również czwarta partia rozpoczęła się dla niego lepiej (8:6). Jastrzębianie nie byli już w stanie przeciwstawić się rywalom i musieli uznać ich wyższość.

Na przestrzeni całego spotkania odrobinę lepiej w ofensywie radzili sobie gracze z Lubina, notując 45% skuteczności, przy 44% jastrzębian. Liderem Cuprum Lubin był Damian Domagała, który zapisał na swoim koncie 23 oczka, a wspierał go Robinson Svoranen – 17 punktów. Po stronie Jastrzębskiego Węgla pierwsze skrzypce grało dwóch skrzydłowych. 19 oczek wywalczył atakujący Jakub Bucki, tyle samo zapisał na swoim koncie Tomasz Fornal. Dobrze w barwach nowego klubu zaprezentował się środkowy jastrzębian, Graham Vigrass, zdobywając 12 oczek i notując ratio +11.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 1:3
(26:24, 19:25, 21:25, 21:25)

Jastrzębski: Margarido (2), Bucki (19), Vigrass (12), Depowski (7), Hain 5), Fornal (19), Popiwczak (libero) oraz Rusek (libero), Gladyr (2) i Szwed (1)
Cuprum: Lipiński (13), Zawalski (6), Gorzkiewicz (2), Dvoranen (17), Sacharewicz (10), Domgała (23), Gruszczyński (libero) oraz Ziobrowski (1)

Drugi mecz pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i GKS-em Katowice lepiej rozpoczęli ci drudzy, którzy w pierwszym secie triumfowali po krótkiej grze na przewagi 26:24. Również druga odsłona padła łupem ekipy prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza, ale jego podopieczni nie byli w stanie postawić kropki nad i w trzecim secie. W nim od początku lepiej radzili sobie gracze z Podkarpacia, wygrywając 25:17. Jak się okazało czwarta część meczu była ostatnią, w niej od początku inicjatywę przejął GKS i nie oddał jej do końca spotkania.

Katowiczanie w całym meczu lepiej przyjmowali i zagrywali, posyłając na stronę Asseco Resovii 8 asów serwisowych. Dodatkowo ich liderem był Kamil Kwasowski, który mógł pochwalić się 20 punktami, atakujący Jakub Jarosz zebrał ich 16. Po stronie ekipy prowadzonej przez Piotra Gruszkę najwięcej punktów wywalczył Damian Schulz –  15, a Nicolas Marechal miał ich 13.

Asseco Ressovia Rzeszów- GKS Katowice 1:3
(24:26 22:25, 25:17, 20:25)

Resovia: Kosok (3), Bartman (6), Buszek (8), Marechal (13), Możdżonek (1), Pająk (4), Mariański (libero) oraz Krulicki (3), Achrem i Ściurka
GKS: Nowakowski (11), Firlej (5), Jarosz (16), Kohut (11), Szymura (9), Kwasowski (20), Gregorowicz (libero) oraz Szy,ański, Musiał (1), Zniszczoł i Buchowski