Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Turniej Beskidy 2019: MCKiS Jaworzno najlepsze, BBTS na drugim miejscu

Turniej Beskidy 2019: MCKiS Jaworzno najlepsze, BBTS na drugim miejscu

W Bielski-Białej zakończył się XVIII Międzynarodowy Turniej Siatkarski Beskidy 2019. Oprócz gospodarzy – BBTS-u Bielsko-Biała, w rywalizacji wziął udział również inny przedstawiciel I ligi – MCKiS Jaworzno, a także ekipy TJ Slavii Svidnik i VK Ostrava. Najlepsi okazali się gracze z Jaworzna, którzy w walce o pierwsze miejsce pokonali miejscowy BBTS.

Turniej Beskidy 2019 rozpoczęło spotkanie MCKiS Jaworzno z czeskim teamem VK Ostrava. W pojedynek lepiej weszli jaworzanie, wygrywając premierową odsłonę 25:22. W drugiej role się odwróciły i na parkiecie dominowali Czesi. Tylko na tyle było ich stać, bowiem trzecia i czwarta partia padły już wyraźnym łupem pierwszoligowca z Jaworzna 25:18 i 25:17.

MCKiS Jaworzno – VK Ostrava 3:1
(25:22, 18:25, 25:18, 25:17)

W drugim pojedynku turnieju Beskidy 2019 BBTS Bielsko-Biała mierzyło się z TJ Slavią Svidnik. Ekipa z Podbeskidzia nie miała większych problemów, aby odprawić rywala z kwitkiem i dość pewnie triumfowała 3:0, a jedynie w premierowej odsłonie Slavia była w stanie przekroczyć granicę 20 punktów. Trenerzy zdecydowali się również na rozegranie dodatkowego seta, w którym 25:22 wygrali gracze Slavii. W szeregach BBTS-u Bielsko-Biała najlepiej punktującym siatkarzem był Mateusz Frąc, który mógł pochwalić się 12 oczkami.

BBTS Bielsko-Biała – TJ Slavia Svidnik 3:0
(25:21, 25:14, 25:15)

Ekipa z Bielska-Białej nie miała także problemów z pokonaniem VK Ostrava. Gospodarze turnieju jedynie w premierowej odsłonie odrobinę się męczyli, ale ostatecznie triumfowali po krótkiej grze na przewagi 26:24. W dwóch kolejnych setach wygrywali już swobodniej 25:21.

BBTS Bielsko-Biała – VK Ostrava 3:0
(26:24, 25:21, 25:21)

Jaworzanie w swoim drugim starciu turnieju Beskidy 2019 mierzyli się ze Slavią Svidnik i niezbyt dobrze weszli w to spotkanie, przegrywając premierową odsłonę 23:25. W następnych częściach meczu szybko jednak odnaleźli swój rytm i najpierw doprowadzili do remisu, a w trzeciej i czwartej partii pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku.

TJ Slavia Svidnik – MCKiS Jaworzno 1:3
(25:23, 23:25, 17:25, 15:25)

Tym samym o tym, kto zostanie zwycięzcą turnieju Beskidy 2019 decydował pojedynek pomiędzy pierwszoligowcami. O wyniku tego spotkania decydował dopiero tie-break. W pierwszym secie pewne zwycięstwo odnieśli bielszczanie, ale dwie następne odsłony należały do MCKiS-u. W czwartym secie to jednak BBTS zdominował boisko, demolując rywali 25:10. To ich jednak nie podłamało i w decydującym tie-breaku to ekipa z Jaworzna wygrała 15:13.

BBTS Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno 2:3
(25:19, 20:25, 15:25, 25:10, 13:15)

O wyniku meczu TJ Slavii Svidnik z VK Ostrava również decydował tie-break. W nim lepsi okazali się gracze czeskiej Ostravy, którzy dzięki temu zajęli trzecie miejsce.

4. TJ Slavia Svidnik

MVP turnieju: Kamil Dębski (MCKiS Jaworzno)
Nagroda im. Henryka Kubicy dla najlepszego rozgrywającego turnieju: Jarosław Macionczyk (BBTS)

źródło: bbtsbielsko.pl