Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turecka potęga wystąpi w Polsce

Turecka potęga wystąpi w Polsce

fot. CEV

Swój udział w VI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Firmy Developres potwierdziła kolejna drużyna – to turecka potęga, Eczacibasi Stambuł. Eczacibasi Stambuł to dwudziestotrzykrotny mistrz Turcji. Na swoim koncie zespół zapisał też osiem srebrnych (ostatni w 2018 roku) i dziesięć brązowych medali tureckiej ekstraklasy. Osiem Pucharów Turcji i dwa Superpuchary to kolejny imponujący wynik, którym może się pochwalić nasz gość.

Turecka ekipa miała też swoje momenty w europejskich pucharach. Stambuł dwukrotnie stawał na trzecim stopniu podium (2000, 2017), raz na drugim (1980), a w 2015 roku na najwyższym stopniu podium Ligi Mistrzyń CEV. Drużyna wywalczyła sobie Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów (1999), a także stanęła na najniższym stopniu podium Pucharu Top Teams w 2005 roku. Nie brakuje też sukcesów w Pucharze CEV – może pochwalić się srebrem (1993) i złotem (2018).Bez wątpienia jednak za największy sukces drużyny uznać trzeba fakt, iż dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium Klubowych Mistrzostw Świata, co miało miejsce w 2015 i 2016 roku. Skład Eczacibasi na sezon 2018/2019 przeszedł jedynie kosmetyczne zmiany. W drużynie zostać zdecydowały się Tijana Bosković i Jordan Larson – Burbach. Zespół wzmocni amerykańska środkowa, Lauren Gibbemeyer i koreańska przyjmująca, Kim Yeon–Koung.

Turniej o Puchar Firmy Developres to cykliczna międzynarodowa impreza, odbywająca się już po raz szósty. W tym roku rozpocznie się 12 października i potrwa do 14 października. Wcześniej jako pierwszego uczestnika przedstawiono CSM Volei Alba Blaj z Rumunii.

 

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved