Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Zmiana lidera, kolejna wygrana Tokat Bld. Plevne

Turcja M: Zmiana lidera, kolejna wygrana Tokat Bld. Plevne

Po czwartej kolejce doszło do zmiany lidera w tureckiej ekstraklasie mężczyzn. W meczu na szczycie Maliye Milli Piyango Ankara przegrało w tie-breaku z Galatasaray Stambuł, przez co straciło pozycję lidera. W górę tabeli pnie się drużyna Grzegorza Pająka, a na końcu stawki wciąż znajduje się ekipa prowadzona przez Mariusza Sordyla.

Po minionym weekendzie doszło do zmiany lidera. Zostało nim Galatasaray Stambuł, które po zaciętym, pięciosetowym boju pokonało na wyjeździe dotychczasowego lidera, Maliye Milli Piyango Ankara. Z pozostałych ekip plasujących się w czołówce punkt straciło BBSK Stambuł, które u siebie dopiero po tie-breaku ograło Fenerbahce Stambuł. Do sukcesu gospodarzy poprowadził duet Metin Toy/Batural Burak Gungor, który łącznie na swoim koncie zgromadził aż 48 punktów. Po łatwą wygraną u siebie sięgnął Halkbank Ankara, który bez straty seta uporał się z Inegolem Bld. Bursa. Goście najwięcej krwi rywalom napsuli w drugiej odsłonie, w której uzbierali 23 oczka, ale nie wystarczyło to do przedłużenia spotkania. Do sukcesu gospodarzy poprowadził Drażen Luburić, który zdobył 20 punktów. Za to przegrał Arkas Izmir, który po zaciętym meczu w pięciu setach musiał uznać wyższość Ziraatu Ankara, który do tej pory plasował się na przedostatnim miejscu w tabeli. Jednak zasygnalizował, że zamierza powalczyć o zdecydowanie wyższe lokaty.

Ważne zwycięstwo w miniony weekend odniosła drużyna Grzegorza Pająka, która u siebie pokonała Arhavi Bld. Artvin bez straty seta. Przyjezdni próbowali nawiązać walkę w drugiej i trzeciej odsłonie, ale w każdym elemencie byli słabsi od rywali. Wystarczy wspomnieć, że popisali się zaledwie 2 blokami, a Tokat BlD. Plevne zanotował 63-procentową skuteczność w ataku, co okazało się kluczem do zwycięstwa. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Grzegorz Pająk. Polski rozgrywający zapisał na swoim koncie 9 punktów, a tym razem na liderów swojej ekipy wykreował Dmitrija Bahowa oraz Okello Daudiego, którzy łącznie zdobyli 31 oczek, walnie przyczyniając się do wygranej swojej drużyny.

Nie wiedzie się za to Jeopark Kula Bld. Drużyna, której szkoleniowcem jest Mariusz Sordyl, przegrała u siebie z Ikbal Afyon Bld. Yntas 0:3. Wyrównana walka trwała tylko w trzeciej partii, którą gospodarze przegrali po walce na przewagi. Na przestrzeni całego spotkania zabrakło im siatkarskich argumentów, by postawić się rywalom. Ci takie mieli przede wszystkim w postaci bloku, którym punktowali aż 15 razy, a w ataku przekroczyli 50% skuteczności. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Niels Klapwijk, który zapisał na swoim koncie 22 oczka. Po ostatniej porażce sytuacja Jeopark Kula robi się coraz trudniejsza, bowiem pogrąża się na dole tabeli.