Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Ziraat wygrał, rywale również

Turcja M: Ziraat wygrał, rywale również

W Turcji rozegrano 20. kolejkę ekstraklasy siatkarzy. Ziraat Ankara wygrał wyjazdowe spotkanie z Besiktasem Stambuł 3:0, ale wygrywali również rywale – Halkbank Ankara, Fenerbahce Stambuł i Arkas Izmir. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej klub Bartosza Kurka i Dawida Konarskiego jest na 4. miejscu w tabeli.

Ziraat Ankara odniósł łatwe zwycięstwo w 20. kolejce ligi tureckiej. Podopieczni Joszko Milenkoskiego w trzech szybkich setach pokonali na wyjeździe Besiktas Stambuł, który jest przedostatni w tabeli. Po dwóch setach wygranych do 11 i 14 Dawida Konarskiego na boisku zastąpił Buhran Zorluer, a Bartosza Kurka Enes Atli, który parę przyjmujących w trzeciej partii stworzył z Olegiem Antonowem. Konarski zdobył w tym meczu 9 punktów, atakując sześciokrotnie ze stuprocentową skutecznością. Do tego dołożył jeden skuteczny blok i dwa asy serwisowe. Bartosz Kurek skończył 2 z 3 ataków. W przyjęciu zanotował 80% pozytywnego i 60% dokładnego odbioru.

Ziraat nie poprawił swojej pozycji w tabeli, bowiem wygrywali również jego rywale z czołówki. Lider, Halkbank Ankara wygrał we własnej hali 3:2 z Galatasaray Stambuł. Przyjezdni dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, ale podopieczni Atika Tanera doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali 15:12. Najwięcej punktów w zespole Halkbanku, który już na pewno rundę zasadniczą zakończy na pierwszym miejscu, zdobyli Lucas Loh (13) i Faik Samet Gunes (11). W drużynie Galatasaray 17 punktów zdobył Ufuk Minici.

Fenerbahce Stambuł w trzech setach poradziło sobie na wyjeździe z TKD Torul Genclik. 15 punktów dla zespołu ze Stambułu zdobył Bertug Ondes. Z kolei Arkas Izmir również w trzech setach wygrał wyjazdowe spotkanie z Jeopark Kula Bld. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole Glena Hoaga okazali się w tym meczu Adis Lagumdzija i Paulo Bravo, którzy zapisali na swoim koncie po 15 punktów. Ostateczny kształt czołówki tabeli wyłoni się więc w ostatnich dwóch kolejkach.

W pozostałych meczach 20. serii spotkań piąty w tabeli Stambuł BBSK bez problemu poradził sobie w trzech setach we własnej hali z Maliye Piyango Ankara, a Inegol Bld. Bursa dość niespodziewanie ograł na wyjeździe 3:1 Afyon Bld. Yntas. Ziraat Ankara już we wtorek zmierzy się we własnej hali ze Stambuł BBSK, a w ostatniej kolejce walczyć będzie na boisku lidera z Halkbankiem Ankara.