Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Ziraat i Konarski nie do zatrzymania

Turcja M: Ziraat i Konarski nie do zatrzymania

Po raz siódmy w tym sezonie Ziraat Bankasi Ankara z Dawidem Konarskim w składzie schodził z boiska jako zwycięzca. Tym razem lider tureckiej ekstraklasy pokonał Inegol Bld. Bursa, tracąc jednak jednego seta. W meczu na szczycie Arkas Izmir wygrał z BBSK Stambuł i wskoczył na drugie miejsce, ma jednak dwa punkty straty do lidera.

W lidze tureckiej nie ma mocnych na Ziraat Bankasi Ankara. Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka wygrał siódmy mecz z rzędu i mając 20 punktów na koncie, zajmuje fotel lidera. W niedzielę Ziraat we własnej hali pokonał Inegol Bld. Bursa, niespodziewanie tracąc jednak jednego seta. Znów świetne spotkanie rozegrał polski atakujący. Konarski zdobył 20 punktów, z czego 14 notując 45% skuteczności w ataku. Dołożył do tego pięć punktów blokiem oraz jednego asa serwisowego. Dwa punkty mniej zdobył środkowy Emre Vahit Savas, który do 11 punktów atakiem dołożył siedem bloków. Bartosza Kurka wciąż nie ma w meczowej czternastce.

Sporo emocji wzbudził mecz trzeciego w tabeli Arkasu Izmir z wiceliderem, BBSK Stambuł. Podopieczni Glenna Hoaga wygrali to spotkanie 3:0 i wyprzedzili rywali w tabeli. Arkas ma teraz 18 punktów i dwa punkty straty do Ziraatu. Zespół ze Stambułu na trzecim miejscu w tabeli traci do lidera cztery oczka. 14 punktów w tym spotkaniu dla Arkasu zdobył Michael Sanchez, o dwa mniej Christian Fromm. Czwarty w tabeli Halkbank Ankara pokonał bez straty seta na wyjeździe najsłabszy w lidze TKD Torul Genclik i ma w tej chwili na swoim koncie 15 punktów. Zespół Halkbanku do zwycięstwa poprowadzili Samet Gunes i Fernando Hernandez – każdy z nich zdobył w tym meczu 14 punktów.

W pozostałych meczach 7. kolejki Fenerbahce Stambuł pokonało 3:1 Jeopark Kula Bld., Maliye Piyango Ankara pewnie bez straty seta wygrał z Afyon Bld. Yntas, a Galatasaray Stambuł wygrał 3:0 z Besiktasem. Dawid Konarski wciąż zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników z średnią 5,4 punktu na seta. Następna kolejka tureckiej ekstraklasy zostanie rozegrana w przyszłą niedzielę. Ziraat zagra na wyjeździe z siódmym w tabeli zespołem Afyon Bld. Yntas.