Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Zespół Bartmana pokonał wicemistrza Turcji

Turcja M: Zespół Bartmana pokonał wicemistrza Turcji

14. kolejka rywalizacji w lidze tureckiej należała do Zbigniewa Bartmana i jego Galatasaray. Zespół Polaka po emocjonującym spotkaniu pokonał wicemistrza Turcji, zgarniając komplet oczek. Bartman, obok Samuela Tui, był wyróżniającą się postacią swojego zespołu, prowadząc Galatasaray do triumfu.

Spotkanie pomiędzy Galatasaray a BBSK przyniosło sporo zwrotów akcji, a o zaciętości starcia najlepiej świadczą wyniki poszczególnych partii. Trzy z czterech przegranych setów rozstrzygnęły się bowiem po walce na przewagi. Trener Nedim Ozbey nie musiał szczególnie rotować składem, zdecydowanie częściej po zmienników sięgał Hakan Ozkan. Mecz z BBSK był kolejnym udanym występem Zbigniewa Bartmana w Turcji, Polak punktował 20 razy, przy średniej 51-procentowej skuteczności zagrań.

Już odsłona premierowa była zapowiedzią widowiska na wysokim poziomie. Przy ponad 60-procentowej skuteczności zagrań na siatce o wygranej wicemistrza Turcji w tej partii decydowały szczegóły. Od pierwszych akcji spotkania miejscowi mogli liczyć na Samuela Tuię. Znany z PlusLigi zawodnik był bezbłędny, utrzymując stuprocentową efektywność na siatce. Najlepiej punktujący Galatasaray wykazał się niemałą czujnością w bloku, znakomicie odczytując intencje rywali. Po drugiej stronie siatki nieźle spisywał się Antanowicz. Przyjezdni w końcówce popełnili nieco mniej błędów własnych, wykorzystując szanse w kontrach. I tak po partii wygranej 34:32 to goście objęli prowadzenie w meczu. Role odwróciły się kilkanaście minut później. W tej części spotkania nieco więcej piłek otrzymywał Zbigniew Bartman, i to Polak wziął ciężar gry na siebie. Po obu stronach siatki nieco spadła efektywność w ataku, jednak żadna z ekip nie zdołała wykorzystać słabości rywali. Na dłuższej przestrzeni seta utrzymywała się gra na styku i po raz kolejny sympatycy obu ekip byli świadkami emocjonującej końcówki, więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, triumfując 27:25.

Emocje nieco opadły w trzecim secie spotkania, ta partia mogła wzbudzić jednak obawy u trenera Nedima Ozbeya. Ten fragment rywalizacji potwierdził słabnącą efektywność gospodarzy w ataku. Galatasaray niezmiennie mogło liczyć na duet Bartman/Tuia. W tej części spotkania dodatkowo uaktywnił się Halil Yucel. Wypracowana w kluczowym fragmencie partii przewaga gospodarzy utrzymała się. Tym razem Galatasaray wygrało nieco pewniej (25:23). Siatkarze wicemistrza Turcji w ekspresowym tempie wrócili do gry, pokazując, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w spotkaniu. Nieco bardziej widoczny w tej części spotkania był Antonin Rouzier. Atakujący BBSK punktował 6 razy, będąc wsparciem dla Merta Maticia. Nieco gorsze zawody rozgrywał Nicolas Marechal. Przy grze na styku po raz kolejny lepiej zareagowali miejscowi. Powtarzając wyczyn z końcówki drugiego seta, Zbigniew Bartman i jego koledzy wygrali na przewagi (28:26).

Galatasaray HDI Sigorta – BBSK Stambuł 3:1
(32:34, 27:25, 25:23, 28:26)