Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Wygrane zespołów Pająka i Sordyla

Turcja M: Wygrane zespołów Pająka i Sordyla

W miniony weekend w tureckiej ekstraklasie udanie zaprezentowały się zespoły, w których są polskie akcenty. Tokat Bld. Plevne z Grzegorzem Pająkiem nie miał problemów z ograniem najsłabszego w stawce Jeopark Kula Bld. Natomiast zespół Mariusza Sordyla pokonał Afyon Bld. Yntas. Na czele stawki wciąż znajduje się Halkbank Ankara.

Planowe zwycięstwo w miniony weekend odniósł Tokat Belediye Plevne, który na wyjeździe rozprawił się z zamykającym ligową tabelę Jeopark Kula Bld. Drużyna Grzegorza Pająka nie straciła seta, chociaż w drugiej partii do samego końca toczyła się walka o zwycięstwo. Jednak na przestrzeni całego spotkania w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła przyjezdni byli lepsi od przeciwników. W przyjęciu osiągnęli ponad 60% skuteczności, w ataku wyniosła ona ponad 50%, a do tego dołożyli jeszcze 12 bloków. Ich szkoleniowiec pojedynek ze zdekompletowanym rywalem wykorzystał do tego, aby dać szansę gry zmiennikom, przez co polski rozgrywający tym razem nie rozegrał całego pojedynku. Najważniejsze było jednak zdobycie kompletu punktów, a taki plan goście w pełni zrealizowali. Dzięki temu przesunęli się na piąte miejsce w tabeli, wyprzedzając BBSK Stambuł.

W dobrym nastroju może być też Mariusz Sordyl, bowiem prowadzone przez niego Fenerbahce Stambuł pokonało na wyjeździe Ikbal Afyon Bld. Yntas. Moment słabości gościom przytrafił się tylko w jednej partii, ale na przestrzeni całego meczu uzyskali lepsze przyjęcie, co przełożyło się na o 10% wyższe wskaźniki w ataku oraz o 3 bloki więcej od rywali. Prym w szeregach Fenerbahce wiedli Kevin Klinkenberg oraz Wouter Ter Maat, którzy zdobyli po 17 punktów. Wygrana ekipy ze Stambułu pozwoliła jej przesunąć się na ósme miejsce w tabeli.

Fotel lidera zachował Halkbank Ankara, który w trzech setach rozprawił się z Arkasem Izmir. Najbardziej zacięta była druga partia, którą goście przegrali dopiero po walce na przewagi. Na przestrzeni całego meczu lepiej zaprezentowali się w bloku, ale to było zbyt mało do odniesienia zwycięstwa. Ponad 50% skuteczności w ataku pozwoliło ekipie z Ankary zdobyć trzy oczka. Pierwsze skrzypce w jej szeregach grał Burutay Subasi, który zapisał na swoim koncie 17 oczek. Za to niespodziewanej porażki we własnej hali doznało Galatasaray Stambuł, które nie sprostało Ziraatowi Ankara. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka. Zanosiło się na to, że przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale decydująca partia padła łupem przyjezdnych, których do sukcesu poprowadził Michał Finger. Zgromadził on na swoim koncie 25 punktów. Potknięcie Galatasaray wykorzystało Maliye Milli Piyango Ankara, które u siebie w trzech krótkich setach pokonało BBSK Stambuł, dzięki czemu wskoczyło na pozycję wicelidera. Z kolei w starciu ekip plasujących się w dolnych rejonach tabeli ważne zwycięstwo w czterech setach odniósł Inegol Bld, który odprawił z kwitkiem Arhavi Bld. Artwin, co pozwoliło mu awansować na dziesiąte miejsce w tabeli.