Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Wygrana Galatasaray, dobry mecz Bartmana

Turcja M: Wygrana Galatasaray, dobry mecz Bartmana

fot. spvb.net

9. kolejka ligi tureckiej przebiegała pod znakiem tie-breaków. Takim wynikiem zakończył się również mecz zespołu Zbigniewa Bartmana. Podopieczni Nedima Ozbeya nie mieli łatwego zadania, rywalizowali bowiem ze swoim sąsiadem z ligowej klasyfikacji. Galatasaray triumfowało 3:2, prowadzone do zwycięstwa przez Polaka.

Już pierwsze akcje meczu to wyrównana rywalizacja i gra na styku. Przy wymianie sił w ataku o krok dalej byli gospodarze, już w odsłonie premierowej do roli lidera swojego zespołu wyrósł Zbigniew Bartman, zdobywając 7 punktów, przy średniej efektywności 70 proc. Po drugiej stronie siatki bardziej skuteczny był jednak Niels Klapwijk, to właśnie Holender kończył kluczowe ataki, zdobywając 10 punktów dla swojej drużyny. W tej partii o zwycięstwie decydowały niuanse, w końcówce seta lepiej zareagowali przyjezdni i to oni wygrywając 25:23, objęli prowadzenie w meczu. W odsłonie drugiej siatkarze obu ekip nieco stracili na skuteczności, podopieczni Nedima Ozbeya wykazali się jednak niemałą czujnością w bloku. To właśnie w tym elemencie widoczna była dysproporcja między zespołami. W szeregach Galatasaray niezmiennie najczęściej punktował Zbigniew Bartman, w tej części meczu Polak mógł jednak liczyć na wsparcie znanego z PlusLigi Samuela Tui. Mimo sporego obciążenia w przyjęciu Tuia był bardzo aktywny na siatce, szczególnie zaskakując rywali w bloku. Taka gra pozwoliła miejscowym wygrać tę partię i wyrównać stan rywalizacji.Nie był to ostatni zwrot akcji w spotkaniu, przy tak zbliżonej efektywności po obu stronach siatki wszystko mogło się wydarzyć. Wzorem odsłon wcześniejszych również w trzeciej partii żadna z ekip nie była w stanie wypracować wyższej przewagi. Przy zbliżonych notach w tej części meczu kluczowa dla siatkarzy Inegol Bld. okazała się dobra dyspozycja Klapwijka, to właśnie reprezentant Holandii był najmocniej zaangażowany w ataku, nawet brak większego wsparcia na skrzydłach nie rzutował na wynik meczu. W szeregach gospodarzy regularnie punktował Bartman, w tej części meczu trener Nedim Ozbey desygnował do gry Aydina. Ta zmiana okazała się trafna, bowiem zmiennik nie tylko punktował 5 razy, ale mógł się pochwalić 75-procentową skutecznością zagrań. Finalnie jednak nie zdołał uchronić swojego zespołu przed porażką. O pozostanie w grze gospodarze musieli walczyć w kolejnym fragmencie meczu, w tej partii słabiej prezentowali się goście (33 proc.), po stronie miejscowych można było zobaczyć Zbigniew Bartman show. Polak przy 10 zdobytych punktach poprowadził swój zespół do triumfu, doprowadzając do tie-breaka. W odsłonie decydującej więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Galatasaray i to oni wygrali grę na styku (15:13).

Sobotnie popołudnie nie było szczęśliwe dla podopiecznych Camillo Placiego. Obrońcy tytułu 1:3 ulegli Arkasowi. W meczu od pierwszych akcji na placu gry pojawił się Olieg Achrem, jednak przyjmujący Halkbanku nie zanotował najlepszego występu, po dwóch setach przy notach 29 proc. efektywności w ataku i tylko 5 punktach został zmieniony. Gorzej radził sobie też Ivan Miljković, nie zawodził natomiast Felipe Fonteles (19 punktów, 53 proc. efektywności), as Halkbanku nie zdołał jednak uratować swojej drużyny przed porażką.

Galatasaray HDI Sigorta – Inegol Bld. 3:2
(23:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:13)

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved