Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Wpadka Galatasaray, drużyna Sordyla na czele

Turcja M: Wpadka Galatasaray, drużyna Sordyla na czele

W miniony weekend do ligowej rywalizacji powróciła liga turecka mężczyzn. W dwunastej kolejce niespodziankę sprawił Inegol, który pokonał Galatasaray. Potknięcie zespołu ze Stambułu wykorzystała drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla, która wskoczyła na fotel lidera po wygranej w Ankarze.

Rok 2020 od wygranej rozpoczęło Fenerbahce Stambuł, które na wyjeździe pokonało w trzech setach Halkbank Ankara. Wprawdzie gospodarze w dwóch partiach przekroczyli barierę 20 oczek, ale na więcej nie było ich stać. W całym pojedynku byli słabsi od rywali zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Podopieczni Mariusza Sordyla ze skutecznością w ataku na poziomie 50% oraz 12 punktowymi blokami wyraźnie dyktowali warunki gry. Prym w ich szeregach wiódł tym razem Salvador Hidalgo Oliva, który zdobył 20 punktów dla drużyny ze Stambułu. Dzięki wygranej awansowała ona na fotel lidera.

Przerwa w rozgrywkach nie przysłużyła się Galatasaray, które na wyjeździe w dwunastej kolejce przegrało w trzech setach z Inegolem Bld. Mecz jednak był wyrównanym widowiskiem, a dwie odsłony kończyły się walką na przewagi. Kluczowa okazała się nieco wyższa skuteczność w ataku gospodarzy oraz dwa bloki więcej na ich koncie. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Bjorn Fredric Gustavsson, który zgromadził na swoim koncie 25 punktów.

Spory niedosyt może odczuwać Ziraat Ankara, który prowadził już na wyjeździe 2:0 z BBSK Stambuł, ale w żadnej z kolejnych partii nie potrafił przypieczętować wygranej. Mimo że w całym meczu uzyskał ponad 50% skuteczności w ataku, a w bloku zdobył więcej oczek od rywali, to nie wystarczyło mu to do zwycięstwa. Nie pomogło mu też 34 punktów Escobara YAdriana Silvy, bowiem w kluczowych momentach gospodarze popełniali mniej błędów, a jednym z ich filarów był Serhat Coskun.

Do jednostronnego meczu doszło w Plevne, gdzie Tokat w trzech setach musiał uznać wyższość Arkasu Izmir. Dominacja gości zaczynała się na przyjęciu, a ze skutecznością na poziomie 67% mogli swobodnie grać w ofensywie. Prawie 60% skuteczności w ataku oraz 10 punktowych bloków pozwoliło drużynie z Izmiru odnieść przekonujące zwycięstwo. Poprowadził ją do niego Burak Gungor, który zapisał na swoim koncie 16 oczek.

Atutu własnego parkietu nie wykorzystało także Arhavi Artvin, które w trzech odsłonach uległo Bursie B. Sehir Belediyesi. Trochę walki było jedynie w trzecim secie, którego gospodarze przegrali po walce na przewagi. Więcej emocji było w konfrontacji Sorgunu ze Spor Toto Ankara. Goście prowadzili już 2:1, a w czwartej odsłonie byli blisko zamknięcia meczu, ale ambitna gra pozwoliła gospodarzom rozstrzygnąć tę część meczu na swoją korzyść. W tie-breaku jednak lepsi byli przyjezdni, którzy dzięki temu podnieśli z parkietu dwa oczka.