Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Tie-break dla zespołu Pająka

Turcja M: Tie-break dla zespołu Pająka

fot. Tokat Belediye Plevne

Na parkietach tureckiej ekstraklasy mężczyzn rozegrano już trzecią kolejkę zmagań. Zwycięstwo odniosła w niej drużyna Grzegorza Pająka, która w tie-breaku pokonała Afyon Bld. Yntas. Słabo radzi sobie za to ekipa prowadzona przez Mariusza Sordyla, która spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

W trzeciej kolejce trudną przeprawę miał Tokat Belediye Plevne, który na wyjeździe walczył z Ikbal Afyon Bld. Yntas. Gospodarze prowadzili już 2:1, ale goście nie tylko doprowadzili do tie-breaka, ale również jego rozstrzygnęli na swoją korzyść. Na przestrzeni całego spotkania słabiej od rywali zaprezentowali się w bloku, którym punktowali tylko 5 razy, przy 14 czapach przeciwników, ale dysponowali nieco lepszą skutecznością w przyjęciu oraz regularniejszym atakiem, którego skuteczność ukształtowała się na poziomie 52%. Całe spotkanie rozegrał Grzegorz Pająk, który zapisał na swoim koncie 5 punktów. Polski rozgrywający na lidera w tym meczu wykreował Dmitrija Bahowa, który zapisał na swoim koncie 22 oczka. Po odniesieniu zwycięstwa nad Afyonem Bld. Yntas zespół Pająka awansował na szóste miejsce w tabeli.Wciąż bez porażki jest Galatasaray Stambuł, które przed własną publicznością rozprawiło się z Halkbankiem Ankara. Goście tylko w drugim secie znaleźli sposób na powstrzymanie rywali. W pozostałych ton boiskowym wydarzeniom nadawali gospodarze, którzy lepiej spisywali się w zagrywce, zapisali na swoim koncie 10 oczek w bloku, a w ataku ich skuteczność przekroczyła 50%, co w zupełności wystarczyło do pokonania rywali. Do sukcesu poprowadził Galatasaray Oliver Venno, który zgromadził na swoim koncie 26 punktów. Ale na czele tureckiej ekstraklasy jest Maliye Milli Piyango Ankara, które lepszym stosunkiem setów wyprzedza Galatasaray, a w miniony weekend pokonało Fenerbahce Stambuł. Wszystkie trzy sety rozstrzygały się w końcówkach, w których kluczowy okazał się blok ekipy z Ankary. W całym meczu w tym elemencie wygrała ona 10 do 1. Prym w jej szeregach wiódł John Wendt, który zgromadził 24 oczka na swoim koncie.

Nie powiodło się za to Arkasowi Izmir, który na wyjeździe w tie-breaku musiał uznać wyższość niżej notowanego Arhavi Bld. Artvin, przez co zwiększyła się jego strata do czołowych zespołów ligi. Słabo spisuje się Ziraat Ankara, który w pięciu setach przegrał u siebie ze Stambuł BBSK. Na ostatnie miejsce spadł za to Jeopark Kula Bld. Drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla przegrała na wyjeździe z Inegolem Bld. Mimo że mecz się dla niej dobrze rozpoczął, to od drugiej partii inicjatywę na boisku przejęli gospodarze, a do sukcesu poprowadził ich Gert Van Walle, zdobywca 24 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved