Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Sensacyjna porażka Halkbanku Ankara

Turcja M: Sensacyjna porażka Halkbanku Ankara

fot. Joanna Skólimowska

Po znakomitym występie w meczu 6. kolejki i pokonaniu mistrza kraju podopieczni Lorenzo Bernardiego zanotowali spore potknięcie. Grając przed własną publicznością, Halkbank Ankara w konfrontacji z Belediye Plevne nie ugrał choćby seta. Kluczowa dla rozwoju spotkania okazała się pierwsza partia, przegrana przez wicemistrza Turcji na przewagi. Swojego zespołu nie był w stanie ochronić przed porażką nawet Michał Kubiak, polski skrzydłowy tym razem nie imponował skutecznością.

Już pierwsze akcje spotkania mogły być zapowiedzią ciężkiej przeprawy dla gospodarzy. W tej części meczu przewaga na siatce przemawiała na korzyść gości. W szeregach przyjezdnych bezbłędnie do gry wprowadzili się Statenko i Penczew. W znacznym stopniu dzięki skutecznym zagraniom ze skrzydeł goście wypracowali kilkupunktową zaliczkę, prowadząc 8:3 podczas pierwszej regulaminowej przerwy w grze. W ekipie wicemistrza Turcji tym razem spotkanie w wyjściowym składzie rozpoczął Dick Kooy, jednak holenderski przyjmujący nie był najpewniejszym punktem swojego zespołu. Największym problemem gospodarzy była liczba niewymuszonych błędów własnych, widowiskowe zagrania w ataku podopieczni Lorenzo Bernardiego przeplatali prostymi błędami własnymi, pozwalając rywalom utrzymać prowadzenie. Podczas kolejnej regulaminowej przerwy w grze trzypunktowa przewaga wciąż przemawiała na korzyść zespołu Sevinge. Tylko w tej części meczu siatkarze z Ankary oddali rywalom po błędach własnych 14 oczek. Mimo tych potknięć miejscowi zdołali wrócić do gry w końcówce seta (21:20). Triumfatora miała więc wyłonić gra na przewagi. A w tej lepiej odnaleźli się goście, Michał Kubiak i jego koledzy podali jeszcze rywalom „pomocną dłoń”, a wykorzystane szanse w kontrach przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gości (24:26).Wyciągając wnioski z przegranej w partii premierowej, miejscowi nieco lepiej rozpoczęli odsłonę kolejną. Chcąc poprawić skuteczność na siatce, Lorenzo Bernardi zdecydował się na rotacje składem. I tak w tej części spotkania rolę reżysera gry wicemistrza Turcji przejął Dragan Travica, a Dicka Kooya zmienił Burutay Subasi. Te zmiany początkowo przyniosły oczekiwane rezultaty, nie bez znaczenia była jednak liczba potknięć gości. Tym razem to przyjezdni seriami popełniali kolejne błędy, swojej drużyny z opresji nie byli w stanie wyratować nawet Penczew ze Statenko. Minimalna przewaga gospodarzy utrzymywała się na dłuższej przestrzeni seta (8:6, 16:15). Do roli lidera swojego zespołu wyrósł Kevin Le Roux, swoich szans nie marnował też Resul Tekeli. Złudne nadzieje miejscowych szybko rozwiali goście. W kluczowym etapie seta skuteczność siatkarzy trenera Savigne nie zostawiła rywalom złudzeń (18:21). Pewni swego przyjezdni kontrolując sytuację, wygrali 25:21.

W trzecim secie trener Bernardi wrócił więc do swojego wyjściowego ustawienia. Jednak tym razem zmiany nie były gwarantem lepszego startu w secie. Przyjezdni wyraźnie znaleźli sposób na gorzej tego dnia dysponowanych rywali (5:8). Gospodarze poprawili co prawda swoją skuteczność na siatce, jednak przy efektywności Penczewa i jego kolegów, utrzymującej się na poziomie 68%, Halkbank nie był w stanie zbyt wiele zrobić. Goście w ekspresowym tempie zostawili rywali w tyle, prowadząc 16:9 podczas drugiej przerwy technicznej. Siatkarze wicemistrza Turcji nie byli w stanie już odrobić tej straty (15:21), przegrywając tę partię 20:25 i ulegając rywalom w całym meczu 0:3. Prowadzący swój zespół do triumfu kilka dni wcześniej, w konfrontacji z obrońcą tytułu, Michał Kubiak tym razem nie był tak pewnym punktem swojego zespołu. Polak utrzymywał co prawda 68% poziom przyjęcia, jednak jako najbardziej zaangażowany zawodnik Halkbanku w odbiór serwisu rywala nie atakował z tak wysokim poziomem skuteczności jak dotychczas (38%).

Halkbank Ankara – Belediye Plevne 0:3
(24:26, 21:25, 20:25)

Składy zespołów:
Halkbank: Kiyak (1), Kooy (4), Batur (2), Kubiak (7), Le Roux (12), Tekeli (6), Yesilbudak (libero) oraz Travica (4), Kayhan i Subasi (4)
Belediye Plevne: Icmegiz (5), Yilmaz (2), Kabakci (8), Statenko (15), Filiz (5), Penczew (11), Celik (libero) oraz Ertekin

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved