Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Pierwszy mecz ćwierćfinałowy dla Fenerbahce

Turcja M: Pierwszy mecz ćwierćfinałowy dla Fenerbahce

Zespół Fenerbahce Stambuł prowadzony przez trenera Mariusza Sordyla pokonał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ligi tureckiej Maliye Milli Piyango Ankara 3:2. W pozostałych parach ćwierćfinałowych obyło się bez niespodzianek. Swoje mecze pewnie wygrywali faworyci – Halkbank Ankara, Arkas Izmir oraz Galatasaray Stambuł.

Fenerbahce Stambuł do fazy play-off przystąpiło z piątego miejsca, tak więc pierwszy mecz w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch wygranych rozegrało we własnej hali z czwartym zespołem – Maliye Milli Piyango Ankara. Mecz dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Mariusza Sordyla, którzy triumfowali w pierwszym secie 25:22. Goście szybko wyrównali, wygrywając drugą partię do 23, ale po trzecim secie Fenerbahce znów objęło prowadzenie. Przyjezdni dzięki świetnej grze pochodzącego z Nowej Kaledonii Jhona Wendta (23 pkt.) ponownie odrobili straty i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii walka trwała do samego końca. Ostatecznie górą byli żółto-czarni, którzy pokonali rywala 16:14 i objęli prowadzenie w rywalizacji o awans do półfinału. W zespole Fenerbahce pierwsze skrzypce grali Salvador Hidalgo Oliva (25 pkt.) oraz Wouter Ter Maat (20 pkt.). Teraz rywalizacja przeniesie się do Ankary, gdzie już we wtorek oba zespoły rozegrają kolejne spotkanie.

Zwycięzca rundy zasadniczej, Halkbank Ankara, pewnie w trzech setach pokonał na wyjeździe Ziraat Bankasi Ankara i jest zdecydowanym faworytem do awansu do czołowej czwórki mistrzostw Turcji. W zespole prowadzonym przez trenera Alberto Giulianiego wyróżnili się w tym meczu Alan Sket (15 pkt.) oraz Burutay Subasi (14 pkt.).

Arkas Izmir wyjazdowy mecz z Tokat Belediye Plevne rozpoczął niespodziewanie od przegranego seta do 15, ale w pozostałych trzech partiach górą byli już podopieczni trenera Glena Hoaga. Świetnie w zespole Arkasu spisywał się Robert Taht, który zdobył 20 punktów, o cztery oczka mniej na swoim koncie miał Adis Lagumdzija. Pewne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli również siatkarze Galatasaray, którzy 3:0 wygrali z BBSK Stambuł. 15 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Yasin Aydin, 13 Oliver Venno, a 12 Oleg Antonow.