Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Niespodziewana porażka Halkbanku

Turcja M: Niespodziewana porażka Halkbanku

fot. Joanna Skólimowska

20. kolejka ligi tureckiej nie była szczególnie udana dla siatkarzy wicemistrza Turcji. Podopieczni Lorenzo Bernardiego tym razem musieli uznać wyższość rywali. Imponującą serię ekipy Michała Kubiaka przerwał Ziraat Bankasi. Nawet znakomita gra polskiego przyjmującego nie uchroniła Halkbanku przed porażką.

 Po ostatnich znakomitych spotkaniach siatkarze Halkbanku Ankara przyzwyczaili swoich sympatyków do zwycięstw. Tym bardziej rozstrzygnięcie meczu z Ziraatem można rozpatrywać w kategorii niespodzianki. Chociaż początki meczu nie zapowiadały jeszcze takiego rozwoju wypadków. O ile na początku partii premierowej toczyła się gra na styku (7:8), to podopieczni Lorenzo Bernardiego szybko przystąpili do ataku. Prawdziwym motorem napędowym swojego zespołu był Michał Kubiak. To właśnie zagrania w ataku polskiego przyjmującego sprawiały miejscowym najwięcej problemów. W całym spotkaniu Kubiak był najpewniejszym punktem swojego zespołu, zdobywając 17 oczek, przy średniej efektywności na poziomie 65%. Przewaga w ataku pozwoliła siatkarzom Halkbanku zostawić rywali w tyle i prowadzić 16:12 podczas drugiej przerwy technicznej. Tej przewagi przyjezdni nie pozwolili sobie już wyrwać, triumfując 25:22.

W kolejnym secie meczu role się odwróciły, tym razem to zawodnicy Fernando Beniteza narzucili rywalom swój rytm gry. W ataku ręki nie wstrzymywał Marcus Nilsson, to właśnie as gospodarzy sprawił najwięcej problemów obrońcom Halkbanku. Na przestrzeni czterosetowego meczu Nilsson punktował 20 razy i nawet przy braku większego wsparcia w ataku ze strony pozostałych zawodników Ziraatu okazało się to wystarczające. Przyjezdni nie radzili sobie z rolą ekipy goniącej wynik, tym bardziej że w drugim secie wyraźnie spadła skuteczność wicemistrzów Turcji na siatce. Gorsze zawody rozgrywał Cwetan Sokołow, Bułgar nie przekroczył 40% poziomu efektywności zagrań w ataku. Pewni swego miejscowi wykorzystali gorsze momenty rywali, triumfując do 18 i wyrównując stan rywalizacji.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia meczu, set ten okazał się też kluczowym w całym spotkaniu. Tym razem na przestrzeni całej partii utrzymywała się gra na styku. O krok dalej byli zawodnicy Lorenzo Bernardiego, spora w tym zasługa duetu Kubiak/Kooy (7:8, 15:16, 20:21). Ta minimalna zaliczka okazała się jednak niewystarczającą, Nilsson po raz kolejny przypomniał rywalom o swojej obecności i przy zaciętej wymianie i grze na przewagi gospodarze wygrali 26:24. W kolejnym fragmencie spotkania emocje wyraźnie opadły, widząc swoją szansę, zawodnicy trenera Beniteza przystąpili do ataku od pierwszych akcji (8:4). Wraz z rozwojem partii dominacja Ziraatu była coraz bardziej widoczna, zryw gości w końcówce seta wystarczył już tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki (25:20).

Ziraat Bankasi – Halkbank Ankara 3:1
(22:25, 25:18, 26:24, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki ligi tureckiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved