Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Kurek wrócił do gry, 21 punktów Konarskiego nie pomogło

Turcja M: Kurek wrócił do gry, 21 punktów Konarskiego nie pomogło

W spotkaniu na szczycie 11. kolejki ligi tureckiej Halkbank Ankara znalazł sposób na liderów tabeli – siatkarzy Ziraatu Bankasi Ankara. Ekipa Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka nie zdołała wywalczyć w tym meczu punktów. Solidnie na boisku spisywał się popularny „Konar”, do gry powrócił natomiast Kurek, obaj nie byli w stanie odwrócić losów tego meczu. Mimo porażki Ziraat, po pierwszym etapie sezonu, pozostał na czele zestawienia tureckiej ekstraklasy siatkarskiej.

Ziraat rozpoczął mecz z wysokiego C, odskakując w pierwszych akcjach na 6:0. W pierwszych akcjach dobrze spisywał się Dawid Konarski, zdobywając punkty atakiem i blokiem. Błędy Ziraatu sprawiły, że w połowie rywale niebezpiecznie zbliżyli się do niego. W ważnym momencie Polak posłał jednak na stronę przeciwników asa serwisowego, a następnie skończył kontrę (18:14). Po drugiej stronie siatki dobrze w bloku spisywał się jednak Hierrezuelo, który mocno przyczynił się do przejęcia przez Halkbank prowadzenia. W samej końcówce to właśnie ta drużyna wrzuciła wyższy bieg i nie dała wyrwać sobie wygranej z rąk. W kolejnej odsłonie drużyny co jakiś czas zmieniały się na prowadzeniu, próbowały budować przewagę, ale zaraz też ją traciły.  Ostatecznie Konarski zakończył seta wygraną swojej drużyny. Dobrą postawą w polu zagrywki oraz w bloku Halkbank zbudował swoje prowadzenie w kolejnej części meczu (16:12). Mimo że Konarski próbował pociągnąć grę swojej drużyny skutecznymi atakami i blokiem, i jemu przydarzały się pomyłki, a rywale nie odpuszczali i znów rządzili na boisku w ostatnich momentach seta. Czwartą odsłonę dobrze w ataku rozpoczęli Kaliberda, Konarski, a także Bartosz Kurek, co dało Ziraatowi prowadzenie 7:3. Z czasem dobre akcje zespołu zaczęły przeplatać błędy, a swoją szansę w tym upatrzyli przeciwnicy. Im bliżej końca seta, tym radzili sobie coraz lepiej, kończąc niedługo później rywalizację w całym spotkaniu.

W meczu najlepiej punktującym w drużynie Ziraatu Bankasi był nie kto inny, jak Dawid Konarski. Polak zdobył dla swojej drużyny 21 oczek – 18 atakiem, 1 zagrywką oraz dwa blokiem. Przy czym w tym pierwszym elemencie radził sobie ze skutecznością 49% przy 37 próbach. Na boisku można było oglądać także drugiego z polskich zawodników w zespole z Ankary. Bartosz Kurek został desygnowany do gry w trakcie drugiej partii, natomiast trzeciego i czwartego seta rozpoczynał już od początku. W tym czasie zdobył dla Ziraatu trzy punkty – wszystkie atakiem, bardzo solidnie spisując się także w przyjęciu. W sumie Kurek przyjął 15 zagrywek, z wynikiem 73% skutecznego i 60% perfekcyjnego wykonania tego elementu.

Mimo że komplet punktów w tym starciu zgarnął Halkbank, Ziraat nie oddał pozycji lidera i na koniec pierwszej części sezonu, nad ostatnim rywalem oraz BBSK Stambuł, ma dwa oczka przewagi. Teraz ligę turecką czeka runda rewanżowa.