Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Halkbank wygrał rundę zasadniczą, Fenerbahce coraz wyżej

Turcja M: Halkbank wygrał rundę zasadniczą, Fenerbahce coraz wyżej

fot. fenerbahce.org

Po przedostatniej kolejce fazy zasadniczej wiadomo już, że tę część sezonu na pozycji lidera zakończy Halkbank Ankara, zaś drugiego miejsca nikt już nie odbierze Arkasowi Izmir. O pozostałe lokaty trwa zacięta walka. Po wygranej z Galatasaray na szóste miejsce awansowała drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla.

Z dalekiej podróży w miniony weekend wrócili siatkarze Fenerbahce Stambuł, którzy przegrywali już z Galatasaray Stambuł 0:2. Wydawało się, że wyżej notowani gospodarze sięgną po pewne punkty, ale podopieczni Mariusza Sordyla zdołali odwrócić losy spotkania. szczególnie dużo emocji było w czwartej i piątej odsłonie, które kończyły się walką na przewagi. Mimo że obie drużyny zaprezentowały się na podobnym poziomie zarówno w przyjęciu, jak i w ataku, a Fenerbahce miało mniej bloków na koncie, za to więcej błędów w polu serwisowym, to i tak udało mu się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Duży udział miał w tym duet Wouter Ter Maat/Salvador Hidalgo Oliva, który łącznie zgromadził 51 punktów. Po ostatniej wygranej drużyna ze Stambułu na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej ma jeszcze szansę nawet na zajęcie piątego miejsca w tabeli.Ciężką przeprawę przed własną publicznością miał Halkbank Ankara, który stoczył zacięty, pięciosetowy bój z Tokat Belediye Plevne. Emocji w tym meczu nie brakowało, a każda z partii kończyła się zaledwie dwupunktową różnicą. Ostatecznie tie-breaka wygrali gospodarze, którzy tym samym przypieczętowali zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Na przestrzeni meczu obie drużyny na porównywalnym poziomie zaprezentowały się w ataku i przyjęciu. O dwa bloki więcej na koncie mieli nawet goście, ale niuanse zadecydowały o triumfie ekipy z Ankary. Miała ona w swoich szeregach Drażena Luburicia, który zapisał na swoim koncie 30 oczek, prowadząc kolegów do sukcesu.

Drugie miejsce na koniec fazy zasadniczej przypieczętował Arkas Izmir, który na wyjeździe rozbił Maliye Milli Piyango Ankara. Gospodarze szczególnie bezradni byli w pierwszej i trzeciej odsłonie, w których łącznie zdobyli 26 punktów. Na przestrzeni całego meczu słabsi byli w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Rywale zatrzymali ich blokiem, punktując tym elementem 14 razy, a sami dołożyli 56% skuteczności w ataku. Tym razem ich liderem został Mustafa Koc, który wywalczył 12 oczek, choć wspierali go Adis Lagundzija i Robert Taht.

Niespodziewaną porażkę poniósł Ziirat Ankara, który na wyjeździe musiał uznać wyższość Inegolu Bld. Bursa. Mimo że po dwóch setach na świetlnej tablicy był remis, to kolejne dwa zdecydowanie padły łupem gospodarzy. Kluczowa okazała się ich wyższa o 9% skuteczność w ataku oraz aż 17 błędów w polu serwisowym zespołu z Ankary. W bloku dotrzymał on kroku rywalom, ale to było za mało, aby odnieść zwycięstwo. Do sukcesu gospodarzy poprowadził Cepeda Rolanda Abreu, który zapisał na swoim koncie 27 oczek.

Nie popisał się też Stambuł BBSK, który na wyjeździe przegrał z Afyon Bld. Yntas. Goście tylko w trzeciej partii znaleźli sposób na ogranie rywali. W pozostałych byli wyraźnie słabsi od nich. Przewaga Afyonu zaczynała się w przyjęciu, a kończyła w ataku, w którym przekroczył on 50% skuteczności. Do tego dołożył 13 bloków, co w pełni wystarczyło, by odnieść zwycięstwo. Prym w szeregach gospodarzy wiódł znany z występów w PlusLidze chorwacki atakujący, Leo Andrić, który wywalczył 24 punkty.

W meczu zespołów plasujących się w dolnej części tabeli Arhavi Bld. Artvin pokonało bez najmniejszych problemów na wyjeździe Jeopark Kula Bld. Najbardziej zacięta walka trwała w trzeciej odsłonie, w której gospodarze przekroczyli barierę 20 oczek, ale w pozostałych byli tylko tłem dla rywali. Goście dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a ich przewaga głównie widoczna była na siatce. Uzyskali bowiem prawie 60% skuteczności w ataku, a pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Roman Daniłow, który zapisał na swoim koncie 23 punkty.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved