Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Halkbank na czele, wygrana Fenerbahce

Turcja M: Halkbank na czele, wygrana Fenerbahce

fot. Anna Wojnowska

Miniony weekend udany był dla podopiecznych Mariusza Sordyla, którzy zdobyli cenne trzy punkty. Pozwoliły im one umocnić się w ósemce. Na czele stawki wciąż jest Halkbank Ankara, który w starciu na szczycie pokonał Maliye Milli Piyango Ankara.

Miniony weekend udany był dla Fenerbahce Stambuł. Drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla odniosła ważne zwycięstwo, ogrywając na wyjeździe Arhavi Bld. Artvin. Kluczowa dla losów meczu była trzecia odsłona, którą przyjezdni wygrali po walce na przewagi. Na przestrzeni całego meczu obie drużyny na porównywalnym poziomie zaprezentowały się w defensywie, ale w ofensywie lepsi byli goście, którzy uzyskali ponad 50% skuteczności w ataku. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Wouter Ter Maat, który zgromadził na swoim koncie 23 punkty. Swój spory wkład w odniesienie zwycięstwa mieli także dwaj dobrzy znajomi z PlusLigi – Salvador Hidalgo Oliva oraz Kevin Klinkenberg. Ostatni sukces nie poprawił jednak pozycji Fenerbahce w tabeli. Wciąż bowiem plasuje się na ósmej pozycji.Wysoko poprzeczkę Galatasaray Stambuł zawiesiła była drużyna Grzegorza Pająka, czyli Tokat Bld. Plevne, która przegrała dopiero w tie-breaku. Wprawdzie goście prowadzili już 2:1, ale dopiero w piątej partii zdołali postawić kropkę nad i. Na przestrzeni całego meczu gospodarze dysponowali stabilniejszym przyjęciem, ale nie przełożyło się ono na ich przewagę na siatce. Na niej była względna równowaga, choć przyjezdni zdobyli o 2 oczka więcej blokiem. Mieli też w swoich szeregach lidera. Był nim Oliver Venno, który zapisał na swoim koncie aż 28 punktów.

W meczu na szczycie Halkbank Ankara na wyjeździe pokonał Maliye Milli Piyango Ankara w trzech setach. Nie można jednak powiedzieć, że było to jednostronne widowisko, bowiem wszystkie odsłony rozstrzygały się dopiero w końcówkach, a dwie z nich goście wygrali zaledwie dwupunktową różnicą. Zachowali jednak zimną krew w decydujących momentach, a kluczem do ich sukcesu była świetna, bo aż 61-procentowa skuteczność w ataku. Prym w ich szeregach wiedli Drażen Luburić oraz Alen Sket, którzy łącznie zdobyli 30 punktów. Dzięki tej wygranej ekipa z Ankary umocniła się na prowadzeniu w tureckich rozgrywkach.

Trudną przeprawę przed własną publicznością miał Ziraat Ankara, który męczył się w starciu z Ikbal Afyon Bld. Yntas. Już pierwsza odsłona padła łupem gości, co zwiastowało spore emocje. Takie też były, bo dwie z trzech kolejnych partii gospodarze wygrali zaledwie dwupunktową różnicą. Mimo że zdecydowanie lepsi byli w przyjęciu, to ich przewaga na siatce nie była aż tak widoczna. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Michał Finger, który zgromadził na swoim koncie 18 oczek.

Bez niespodzianki obyło się w Izmirze, gdzie Arkas w trzech setach uporał się z Inegolem Bld. Najwyżej poprzeczkę przyjezdni zawiesili rywalom w trzeciej odsłonie, którą przegrali dopiero po walce na przewagi. W całym meczu jednak we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła byli słabsi od rywali. Największa różnica między oboma zespołami była w ataku, w którym ekipa z Izmiru uzyskała o 14% wyższą skuteczność od rywali. Pierwsze skrzypce grał w niej Adris Lagundzija, który wywalczył 17 punktów.

Planowe zwycięstwo odniosło BBSK Stambuł, które u siebie wykazało wyższość nad Jeopark Kula Bld. Trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie, a dwie pierwsze toczyły się pod wyraźne dyktando gospodarzy. Gościom trudno było dotrzymać kroku faworytom, skoro ich skuteczność w przyjęciu wyniosła zaledwie 30%. To też przełożyło się na ich niemoc w ataku. Na siatce dominowali gospodarze, w szeregach których wyróżnił się Gokgoz Gokhan, który zapisał na swoim koncie 16 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved