Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Galatasaray i Fenerbahce uciekają rywalom

Turcja M: Galatasaray i Fenerbahce uciekają rywalom

fot. fenerbahce.org

W tureckiej ekstraklasie mężczyzn coraz większą przewagę nad resztą stawki mają Fenerbahce i Galatasaray. Coraz większy dystans do nich traci Ziraat Ankara, a kilka meczów w miniony weekend rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku.

Dobrą formę utrzymuje Fenerbahce Stambuł, które na wyjeździe pokonało BBSK Stambuł, chociaż zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla przegrała trzecią partię, a inną wygrała dopiero po walce na przewagi. W całym meczu dysponowała znacznie słabszym przyjęciem, ale potrafiła to nadrobić na siatce. W ataku jej skuteczność przekroczyła 50%. Do tego aż 13 razy zatrzymywała rywali blokiem, dzięki czemu podniosła z parkietu trzy punkty. Niemal już tradycyjnie pierwsze skrzypce w szeregach Fenerbahce grał Wouter Ter Maat, który wywalczył 23 punkty. Dobre zawody rozegrał również Salvador Hidalgo Oliva, który dołożył 21 oczek do dorobku drużyny.Planowe zwycięstwo odniosło Galatasaray Stambuł, które na wyjeździe rozprawiło się z Sorgun Bld. W dwóch partiach gospodarze podjęli walkę, ale stać było ich jedynie na przekroczenie bariery 20 oczek. Ostatecznie nie urwali faworytowi żadnego seta. Jedynie w bloku dotrzymali mu kroku, a w pozostałych elementach uwidoczniła się przewaga ekipy ze Stambułu. Największa dysproporcja między oboma zespołami była w ataku, w którym przyjezdni uzyskali aż 67% skuteczności. Po raz kolejny pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Oliver Venno, który zapisał na swoim koncie 24 oczka.

Za to coraz większy dystans do czołowych dwóch zespołów traci Ziraat Ankara, który na wyjeździe nie sprostał Arkasowi Izmir. Trochę walki było w pierwszym secie, a później jeszcze bardziej do głosu doszli gospodarze, nie pozwalając rywalom na przedłużenie spotkania. Na uwagę zasługuje świetna postawa Arkasu w polu serwisowym, w którym popełnił tylko 4 błędy. Uzyskał też przewagę na siatce, notując lepszą skuteczność od rywali w ataku oraz aż 13 razy zatrzymując ich blokiem. Liderem drużyny z Izmiru był Adis Lagundzija, który zapisał na swoim koncie 24 punkty.

Spory niedosyt może odczuwać Bursa B. Sehir Belediyesi, która prowadziła już na wyjeździe 2:1 ze Spor Toto Ankara, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie potrafiła przypieczętować wygranej. W całym meczu stabilniejszym przyjęciem dysponowali gospodarze, co przełożyło się także na ich niewielką przewagę w ataku. W bloku również zdobyli o 5 punktów więcej niż przeciwnicy, a prym w ich szeregach wiódł Nicolas Bruno, który zapisał na swoim koncie 25 punktów. Dzięki tej wygranej zespół z Ankary utrzymał się w czołowej czwórce ligi.

Wciąż stabilnej formy nie może odnaleźć Halkbank Ankara, który w miniony weekend przegrał na wyjeździe z Inegolem Bld. Mecz był wyrównanym widowiskiem, a część setów kończyła się dwupunktową różnicą, ale w tie-breaku lepiej spisali się gospodarze. W całym meczu goście skuteczniej zaprezentowali się na zagrywce, ale na siatce zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy, którzy zdobyli o 5 oczek więcej w bloku, a w ataku ich skuteczność przekroczyła 50%. Do sukcesu poprowadzili ich Uriarte Osmany oraz Oguzhan Dobruluk, którzy łącznie wywalczyli 40 oczek.

Sporo emocji było w starciu dwóch zespołów znajdujących się w dolnej części tabeli. Arhavi Belediye Artvin jednak nie wykorzystało atutu własnej hali, w której przegrało z Tokat Belediye Plevne. Mecz jednak był zaciętym widowiskiem, a o jego losach rozstrzygnął dopiero tie-break. Gospodarze postawili na ryzyko w polu serwisowym, popełnili w tym elemencie ponad 20 błędów, ale znacząco utrudnili zadanie w przyjęciu rywalom. Ci jednak niedokładności w defensywie nadrabiali na siatce, gdzie osiągnęli ponad 50% skuteczności. Ponadto zapisali o 7 bloków więcej na koncie niż przeciwnicy, a pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Bedirhan Bulbul, który zdobył 18 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved