Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Galatasaray na czele, 5 setów drużyny Pająka

Turcja M: Galatasaray na czele, 5 setów drużyny Pająka

fot. Tokat Belediye Plevne

Szansy na odniesienie kolejnego zwycięstwa w tureckiej ekstraklasie nie wykorzystał Tokat Belediye Plevne, który na wyjeździe prowadził już 2:1 z Ziraatem Ankara, a przegrał w tie-breaku. Na czele nic się nie zmieniło, bowiem po trzy oczka sięgnęły Galatasaray Stambuł i Maliye Milli Pyiango Ankara.

Miniony weekend nie był udany dla Tokat Belediye Plevne. Drużyna Grzegorza Pająka przegrała na wyjeździe z niżej notowanym Ziraatem Ankara. Mimo że prowadziła 2:1, to ani w czwartej, ani w piątej odsłonie nie potrafiła postawić kropki nad i. Na przestrzeni całego spotkania obie drużyny zanotowały porównywalną skuteczność zarówno w ataku, jak i w przyjęciu. Ale w kluczowych momentach pojedynku gospodarze popełnili mniej błędów, zachowali też więcej zimnej krwi, co przełożyło się na ich zwycięstwo. Do sukcesu poprowadzili ich Emre Savas i Michal Finger, którzy zdobyli odpowiednio 19 i 18 punktów. Wśród przyjezdnych całe spotkanie rozegrał Grzegorz Pająk. Polski rozgrywający zdobył 4 punkty, a tym razem na lidera swojej ekipy wykreował Dmitrija Bachowa. Zawodnik ten punktował 20 razy, ale nie uchroniło to Tokat przed porażką.W dobrej formie jest Maliye Milli Piyango Ankara, które na wyjeździe bez straty seta uporało się z Inegolem Bld. Mimo że gospodarze w każdej z trzech partii przekroczyli barierę 20 oczek, to jednak nie zdołali urwać przeciwnikom żadnej partii. Kluczem do sukcesu przyjezdnych była świetna dyspozycja w ataku, w którym osiągnęli skuteczność 58%. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Nicolas Bruno, który zapisał na swoim koncie 16 oczek. Jednak na czele wciąż jest Galatasaray, które u siebie po ciekawym meczu w czterech setach ograło Stambuł BBSK. Mimo że na przestrzeni całego pojedynku goście osiągnęli o 4% wyższą skuteczność w ataku, to mniejsza liczba błędów własnych oraz lepsza gra w bloku pozwoliła Galatasaray sięgnąć po komplet punktów. Najjaśniejszą postacią w jego szeregach był Oliver Venno, który zapisał na swoim koncie 29 oczek.

Dystansu do czołówki nie traci również Halkbank Ankara, który miał grać z Jeopark Kula Bld. Jednak drużyna prowadzona do niedawna przez Mariusza Sordyla wycofała się z rozgrywek. Nie wiedzie się Fenerbahce Stambuł, które przed własną publicznością musiało uznać wyższość Arkasu Izmir. Wprawdzie jedną odsłonę przegrało dopiero po walce na przewagi, ale w dwóch pozostałych było wyraźnie słabsze od przeciwników. Nie odrzuciło ich zagrywką od siatki, a dzięki temu goście przekroczyli w ataku 50% skuteczności. Do tego dołożyli 10 bloków, co w pełni wystarczyło im do triumfu. Prym w ich szeregach wiódł Adis Lagundzija, który zgromadził na swoim koncie 21 oczek. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał też Ikbal Afyon Bld. Yntas, który w trzech setach przegrał z Archavi Bld. Artwin. Goście w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła byli lepsi od rywali. Popisali się 8 asami serwisowymi, a ich skuteczność w ataku ukształtowała się prawie na poziomie 60%. Na taką ich grę nie znaleźli odpowiedzi gospodarze, jak również na zatrzymanie Romana Daniłowa, który zdobył 18 oczek dla przyjezdnych.

Zobacz również:
Wyniki i tabela tureckiej ekstraklasy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved