Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Fenerbahce umocniło się na czele

Turcja M: Fenerbahce umocniło się na czele

fot. fenerbahce.org

Trzynasta kolejka okazała się szczęśliwa dla drużyny Mariusza Sordyla, która po wygranej z Tokat umocniła się na prowadzeniu w tureckiej ekstraklasie. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek, a tie-breakiem zakończyła się konfrontacja Galatasaray z Halkbankiem.

Na prowadzeniu w rywalizacji mężczyzn utrzymało się Fenerbahce Stambuł. Drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla nie miała większych kłopotów, by odprawić u siebie z kwitkiem Tokat Belediye Plevne. Trochę walki było tylko w trzeciej odsłonie, ale gospodarze cały mecz mieli pod kontrolą. Ich przewaga zaczynała się w zagrywce, a kończyła w ataku, w którym uzyskali aż 62% skuteczności. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Wouter ter Maat, który zgromadził na swoim koncie aż 26 oczek.Podobny przebieg miało spotkanie w Ankarze, gdzie Ziraat rozprawił się w trzech setach z Arhavi Artvin. Goście próbowali walczyć, ale nie było elementu, w którym byliby lepsi od rywali. Gospodarze zanotowali o 6 asów serwisowych więcej na swoim koncie, a w przyjęciu oraz w ataku osiągnęli kilkuprocentową przewagę. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Ibrahim Halil Yucel, który wywalczył 15 oczek dla swojego zespołu.

Z dalekiej podróży wróciło Galatasaray Stambuł, które przegrywało już u siebie z Halkbankiem Ankara 0:2, ale zdołało odwrócić losy meczu i triumfować w tie-breaku. Kluczem do sukcesu gospodarzy okazała się lepsza gra na siatce. Aż 19 razy zatrzymywali oni rywali blokiem, a w ataku uzyskali o 6% wyższą skuteczność. Ich liderem był Oliver Venno, który zgromadził na koncie 21 punktów, a dzięki wygranej zespół ze Stambułu utrzymał pozycję wicelidera.

Kolejnej niespodzianki nie sprawił Inegol, który tym razem na wyjeździe musiał uznać wyższość Bursy B. Sehir Bld. Wprawdzie pierwsza partia padła łupem gości, ale z seta na set grali oni coraz słabiej, w efekcie komplet oczek został u gospodarzy. Przyjezdni popełnili aż 21 błędów w polu serwisowym, a ponad 50% skuteczność Bursy w przyjęciu oraz w ataku pozwoliła jej przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Prym w jej szeregach wiódł Morteza Sharifi, który zdobył 27 oczek.

Po zwycięstwo przed własną publicznością sięgnął Arkas Izmir, który wykazał wyższość nad Sorgun Bld. moment słabości przytrafił mu się w drugim secie, ale do podziału łupów nie doszło. Gościom nie pomogło nawet 15 bloków, bowiem w pozostałych elementach byli wyraźnie słabsi od rywali. Gospodarze szczególnie różnicę zrobili w zagrywce, w której punktowali aż 13 razy. Z dobrej strony pokazali się też w ataku, a pierwszoplanową postacią w ich zespole był Adis Lagumdzija, który zapisał na swoim koncie 21 punktów.

Najbardziej jednostronny pojedynek odbył się w Ankarze, gdzie miejscowe Spor Toto rozgromiło BBSK Stambuł. O bezradności gości świadczy fakt, że w całym meczu zdobyli zaledwie 44 punkty. Nie mieli punktu zaczepienia w tym spotkaniu. Wystarczy wspomnieć, że tylko raz zablokowali rywali, a gospodarze z przyjęciem oraz atakiem powyżej 60% dzielili i rządzili na boisku. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Lincoln Alexander Williams, który wywalczył 17 oczek.

Zobacz również
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved